CROWBAR, EARTH SHIP – 16.10.18 / Poznań

Ikona sludge metalu, CROWBAR, powraca do Polski na jedyny koncert! Kirk Windstein i spółka zawitają 16 października do poznańskiego klubu U Bazyla, gdzie zagrają w towarzystwie niemieckiego EARTH SHIP.

Zapowiada się niezwykle ciężka i powolna sludge’owa noc! Amerykanie promują wciąż swój, niezwykle udany, album „The Serpent Only Lies” z 2016 roku.

.

Właśnie wtedy do składu powrócił po 17 latach oryginalny członek zespołu, basista Todd Strange. CROWBAR w komplecie będziecie mogli zobaczyć dzięki Winiary Bookings, więcej informacji poniżej.

CROWBAR / EARTH SHIP

Kiedy: 16.10.18;
Gdzie: Klub u Bazyla (Poznań, ul. Norwida 18A);
Start imprezy: 19:30;
Bilety: 75 PLN (w przedsprzedaży tutaj) / 80 PLN (w przedsprzedaży na Biletomat, Eventim, Ticketmaster) / 89 PLN (w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/464809663928679/

Opis kapel:
CROWBAR
(E1 Music, USA) – sludge/doom metal:
Wszystko zaczęło się w 1989 roku w Nowym Orleanie od The Slugs. Początkowo grali covery Judas Priest i Iron Maiden, ale Kirk Windstein szybko zapragnął tworzyć własną muzykę i tak właśnie narodził się Crowbar. Przez blisko 30 lat działalności (z dwuletnią przerwą 2001-2003) stali się prawdziwą klasyką na scenie doom/sludge metalowej, nazywani przez wielu prekursorem sludge metalu. W swojej dyskografii zebrali dotychczas 11 albumów studyjnych, a zjeździli cały świat grając u boku takich gwiazd jak Pantera, Black Label Society czy Hatebreed. Ich ostatnim dziełem jest „The Serpent Only Lies” z 2016 roku, wydany przez E1 Music.

Najnowszy album Crowbar jest zarówno potwierdzeniem solidności zespołu, jak i swoistym powrotem do korzeni, jak określił to sam lider formacji, Kirk Windstein – „Dla mnie jest to świeżo brzmiąca wersja oldschoolowego Crowbar”. „Nawet lirycznie podejście jest trochę bardziej oldschoolowe. Niektóre z piosenek mają mniej tekstów, aby pozwolić riffom na więcej oddechu. Jest to nasza jedenasta płyta, jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ niewiele zespołów funkcjonuje tak długo” – dodaje założyciel Crowbar.

Linki:
https://www.facebook.com/crowbarmusic/

EARTH SHIP (Pelagic Records, Niemcy) – doom/sludge metal:
Niemiecka ekipa wgniata w ziemię dźwiękami wyjątkowo wolno i perfidnie. Z Crowbar znają się świetnie, bo koncertowali już wspólnie na poprzednich trasach, a dostrzeżenie ich działalności przez ikonę światowego sludge’u, Kirka Windsteina mówi samo za siebie. Earth Ship promują wciąż swój ostatni, niezwykle przemyślany album „Hollowed”, który został doceniony przez fanów i krytyków świetnymi opiniami. Teraz przyjadą po raz pierwszy do Poznania pokazać jak się gra kawał dobrego sludge’u!

Linki:
https://www.facebook.com/wearetheearthship/