CROWBAR wystąpi w Polsce!

Amerykańskie legendy sludge metalu z CROWBAR po 2 latach przerwy ponownie zawitają do Polski! Tym razem celem będzie Wrocław.

CROWBAR w towarzystwie niemieckiej grupy sludge/doom’owej EARTHSHIP wystąpi 18 kwietnia w klubie Stara Piwnica z koncertem promującym najnowsze wydawnictwo pt. „The Serpent Only Lies”.

Wydarzenie we Wrocławiu będzie jedynym polskim akcentem na międzynarodowej trasie Amerykanów, którzy już następnego dnia udadzą się do Holandii na Roadburn Fest w towarzystwie CONVERGE, THOU oraz GRAVE PLEASURES.

CROWBAR / EARTHSHIP

Kiedy: 18.04.2018 (środa);
Gdzie: klub Stara Piwnica (ul. Krupnicza 15, Wrocław);
Wejście: 20:00;
Bilety: 60 PLN (50 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl) / 70 zł (przedsprzedaż) / 80 PLN (w dniu koncertu).

Bilety w przedsprzedaży dostępne na: www.starapiwnica.com.pl/bilety/ oraz Biletin, Ticketmaster, Eventim, Biletyna, eBilet i w sieciach Empik, Saturn i Media Markt na terenie całej Polski.

Opis kapel:
CROWBAR to amerykański zespół grający mieszankę doom metalu i hardcore punka. Zostali uznani za jednego z największych prekursorów sludge metalu. Zespół pojawił się w 1990 roku w Nowym Orleanie. W roku 2003 został reaktywowany przez założyciela Kirka Windsteina.

Najnowszy album CROWBAR „The Serpent Only Lies” jest zarówno potwierdzeniem siły zespołu, jak i ukłonem w stronę ich dziedzictwa. „Dla mnie jest to świeżo brzmiąca wersja oldschoolowego CROWBARA” – mówi wokalista, gitarzysta Kirk Windstein – „Nawet lirycznie podejście jest trochę bardziej oldschoolowe. Niektóre z piosenek mają mniej tekstów, aby pozwolić riffom na więcej oddechu. Jest to nasza jedenasta płyta, jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ niewiele zespołów funkcjonuje tak długo”, dodaje Windstein.

Trasa koncertowa „The Serpent Only Lies” to również powrót basisty Tbara Todda „Sexy T” Strange, który opuścił zespół w 1999 roku. Teraz dołącza on do Windsteina, perkusisty Tommy’ego Buckleya i gitarzysty Matta Brunsona w tworzeniu przyszłości CROWBAR.
„Todd pomógł założyć zespół, więc powrót do niego jest dla mnie ważny i, jak sądzę, dla fanów” – mówi Windstein. „To wspaniałe uczucie być na scenie obok niego”.