DANCE WITH THE DEAD, LEBROCK, H.EXE – 26.02.19 / Warszawa

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych synthwave’owych marek po prawie rocznej przerwie powraca do Polski! DANCE WITH THE DEAD w towarzystwie dwóch supportów zaprezentuje się już w lutym w Warszawie.

Kanadyjsko-amerykańska formacja wystąpi 26-ego lutego w warszawskiej Proximie. W charakterze supportów zaprezentują się: LEBROCK, czyli retro-synthwave z Anglii oraz rodzime H.EXE (harsh electro).

Patronat główny koncertu objęło: Synthwave Polska.

DANCE WITH THE DEAD / LEBROCK / H.EXE

Kiedy: 26.02.19 (wtorek);
Gdzie: Proxima (ul. Żwirki i Wigury 99a, Warszawa);
Start imprezy: 19:00;
Bilety:  75 PLN (przedsprzedaż tutaj oraz na Biletomat.pl, Eventim, Ticketmaster, Ticketos i w sieciach Media Markt i Empik) / 85 PLN (w dniu koncertu na bramce).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1703224359789289/

 

Opis zespołów:
DANCE WITH THE DEAD (Orange County, CA/USA) – synthwave, retro, electro, darkwave, cyberpunk:
Dance With The Dead to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych nazw w gatunku synthwave/retro/cyberpunk. Utworzony w Orange County w Kalifornii duet to Justin Pointer oraz Tony Kim. Oboje wcześniej występowali w różnych metalowych zespołach co wyraźnie słychać w ich twórczości. Dance With The Dead to mieszkanka synthów z metal inspirowana horrorami Johna Carpentera z lat 80tych. Ich koncerty regularnie są wyprzedawane na wielu różnych kontynentach. Duet może się także pochwalić występami u boku takich nazw jak Perturbator, Manilla Road czy Neurosis. Zespół ma na koncie 6 długogrających albumów, a ostatni z nich „Love To Death” ukazał się w tym roku. Można na nim usłyszeć m.in. Nick’a Hipa z As I Lay Dying.

Linki:
https://www.facebook.com/dancewiththedeadmusic/
https://dancewiththedead.bandcamp.com/ 

LEBROCK (Peterborough 1984/UK) – retro, electro, synthwave, dreamwave, cinematic:
Lebrock to duet pochodzący z Peterborough w Wielkiej Brytanii. Michael M oraz Shauny P to kolejna obiecująca mieszanka na scenie retro/synthwave. Wielokrotnie dzielili już scenę z Dance With The Dead oraz Carpenter Brut. Ich ostatni album „Real Thing” to 5 konkretnych klimatycznych kawałków wypełnionych świetnymi wokalami rodem z lat 80tych w Beverly Hills.

Linki:
https://www.facebook.com/ListentoLeBrock/
https://lebrock.bandcamp.com/ 

H.EXE (Wrocław) – harsh electro, dark electro, industrial, aggrotech:
H.EXE to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, krajowych reprezentantów sceny harsh electro. Istnieją od 2010 roku i wyjątkowo umiejętnie łączą elementy elektroniki z metalem. Mają za sobą wiele koncertów w Europie, głównie we wschodnich krajach. Dzielili już scenę z takimi muzykami jak Vigilante, Ambasador 23, Hocico, Perturbator czy Combichrist. To będzie mocne otwarcie wieczoru!

Linki:
https://www.facebook.com/HEXEpl
https://h-exe.bandcamp.com/