DEATH HAS SPOKEN / DOLINA CIENI / DISTINCT WAY – 21.04.18 / Kraków

W drugiej części kwietnia w Pubie Cemetery w Krakowie odbędzie się niezwykle ciekawe wydarzenie z udziałem trzech perspektywicznych polskich kapel z Białegostoku, Myślenic i Warszawy.

21 kwietnia zagrają dla was DEATH HAS SPOKEN (doom metal), DOLINA CIENI (melodic/gothic/heavy metal) oraz DISTINCT WAY (heavy/thrash metal).

Na tym wydarzeniu nie będzie słabych ogniw! Przeczytajcie recenzje ostatnich albumów DEATH HAS SPOKEN i DOLINY CIENI, żeby przekonać się że musicie tam być (poniżej).

.

.

DEATH HAS SPOKEN / DOLINA CIENI / DISTINCT WAY

Kiedy: 21.04.2018 (sobota);
Gdzie: Cemetery Pub (ul. Grodzka 42, Kraków);
Wejście: 20:00;
Bilety: 15 PLN (w dniu koncertu na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/169154863728223/

Opis kapel:
DEATH HAS SPOKEN – doom metal (Białystok/Warszawa):
Projekt studyjny zainicjowany na początku 2017 roku w Białymstoku, następnie po zarejestrowaniu materiału, przekształcony w zespół muzyczny. W jego skład wchodzą muzycy od wielu lat działający na metalowo-undergroundowej podlaskiej scenie muzycznej. DEATH HAS SPOKEN promuje debiutancką płytę „Fade” singlem o tym samym tytule. Krążek zawiera sześć 5-6 minutowych kompozycji w stylistyce doom metalu / funeral doom z wpływami black i death.

Materiał został nagrany w białostockim studio „Spectral Sound”. Jesienią 2017 zespół rozpoczął również grę na żywo występami w Warszawie, Łodzi i Białymstoku. Aktualnie DEATH HAS SPOKEN planuje występy i promocję na 2018 rok, a także rozpoczął pracę nad kontynuacją albumu „Fade”.

Linki:
https://www.facebook.com/deathhasspoken/
http://deathhasspoken.bandcamp.com/
Recenzja albumu „Fade”

DOLINA CIENI – melodic/gothic/heavy metal (Myślenice):
Zespół z gatunku ciężkiego grania. W swoich utworach miesza różne style zachowując swoją odmienność i charakterystykę. Teksty tworzone w języku polskim nawiązują do mistycznych tematów, pradawnych czasów, demonów oraz życiowych rozterek.
Zespół aktualnie promuje swój drugi album pt: „Horyzont Zdarzeń”.

Linki:
https://www.facebook.com/DolinaCieniOfficial/
Recenzja albumu „Horyzont Zdarzeń”

 

DISTINCT WAY – heavy/thrash metal (Warszawa):
Żyjemy w trudnych i nieprzewidywalnych czasach, jednocześnie w czasach niesamowitych możliwości. Chcemy podzielić się naszymi odczuciami i przemyśleniami na temat tego co dzieje się wokół nas. Przypominamy wszystkim, że jesteśmy ludźmi, myślimy i podejmujemy decyzje, i że wszystko zależy od nas. Dzielenie się tym przez muzykę jest naszym wyborem, bo to ona płynie w naszych żyłach.

Jesteśmy grupą przyjaciół znających się od wielu lat. We wczesnych latach 90-tych braliśmy czynny udział w rozmaitych projektach muzycznych. Po bardzo długiej przerwie na nowo połączyliśmy swoje siły i we wrześniu 2015 postanowiliśmy założyć zespół. Wkrótce rozpoczęliśmy próby w dwuosobowym składzie z Arturem „Daderem” Piotrowskim (gitara, wokal) oraz Mateuszem „Matim” Sobczyńskim (bas, wokal). W ciągu miesiąca do składu dołączyli Robert „Robson” Wejss (gitara) i Artur „Orzeł” Orłowski (perkusja), kompletując tym samym cały skład zespołu.

Nasze pierwsze wrażenia z tego co tworzyliśmy, przywoływały nam metalowe kapele z lat 80-tych i z początku lat 90-tych, których w większym i mniejszym stopniu byliśmy (i jesteśmy) fanami. W ciągu sześciu miesięcy stworzyliśmy kilka utworów, które spodobały się nam i szerokiemu gronu naszych znajomych. Postanowiliśmy wejść do studia i je nagrać. W czerwcu i lipcu 2016 roku zarejestrowaliśmy materiał w HZ Studio w Zielonce. W tym składzie graliśmy do końca grudnia 2017 roku. W styczniu 2018 roku miejsce Orła zajął nowy perkusista Daniel „Ryback” Rybak grający wcześniej w warszawskim zespole ATERRA. Ciężkie melodyjne riffy i wpadające w ucho dźwięki, to część naszej muzy.

Linki:
https://www.facebook.com/DistinctWay.DW/