DOPETHRONE, SUNNATA, MOUND – 17.10.18 / Gdańsk

Jeden z październikowych wieczorów będzie dla Gdańszczan (i nie tylko) prawdziwym muzycznym rytuałem. Rytualny doom zmiesza się w Wydziale Remontowym z hipnotycznym sludge’m. 

Innymi słowy, kanadyjski DOPETHRONE (sludge metal) wybiera się w trasę koncertową, na której towarzyszyć im będzie SUNNATA (ritual doom/stoner/doom metal). Kanadyjczycy zawitają do Gdańska już 17 października wraz z lokalną ekipą MOUND (post/doom metal)!

DOPETHRONE / SUNNATA / MOUND 

Kiedy: 17.10.18 (środa);
Gdzie: Wydział Remontowy (plac Solidarności, Gdańsk);
Start imprezy: 19:00;
Bilety: 40 PLN (w przedsprzedaży tutaj) / 50 PLN (w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1210830745719640/

Opis kapel:
DOPETHRONE – prosto z mroźnej Kanady zjeżdża do Gdańska Dopethrone. To jeden z największych i najlepszych zespołów sludge’owych, z trasami po całym globie i fanami rozsianymi po całym świecie. Trio zamienia sceny w drzazgi już od dekady. W tym czasie kapela opublikowała pięć pełnych płyt, pośród których znalazły się też takie, które stawały się klasykami gatunku praktycznie w dniu premiery, jak choćby głośna „Hochelaga” z 2015 roku. Wydany w 2018 roku „Transcanadian Anger” idzie podobną ścieżką, zbierając świetne recenzje na całym globie.

Dopethrone są dla sludge tym, czym dla thrashu jest choćby Overkill – są nie do zatrzymania, totalnie skupieni na destrukcji, a ich kolejne nagrania są kwintesencją gatunku bez oglądania się na gatunki pokrewne. Innymi słowy: Dopethrone to sludge, a sludge to Dopethrone. Krew z nosa, absolutny brak poszanowania dla ograniczeń głośności i WSZECHPOTĘŻNY RIFF. Niby proste, ale niewiele kapel osiągnęło tyle co Dopethrone w równie krótkim czasie. A wszystko to dzięki pracowitości – Kanadyjczycy są w trasie praktycznie nieustannie, ale 17. października do Gdańska zawitają po raz pierwszy.

Linki:
https://dopethrone.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/dopethrone.mthell/

SUNNATA – towarzyszyć DOPETHRONE będzie jeden z najważniejszych polskich zespołów z okolic doom metalu – Sunnata. Warszawski kwintet wciąż promuje znakomicie przyjętą na całym świecie płytę „Outlands” z zeszłego roku, ale dopiero teraz ma okazję pokazać się z nowym materiałem w Trójmieście. Poprzednie koncerty Sunnaty nad Bałtykiem były ważnymi muzycznymi wydarzeniami, które przyciągały wielu słuchaczy, a każdy z nich wychodził z opadniętą szczęką. Znakami firmowymi Sunnaty są trans i alternatywne światy. Ich koncerty to pokaz profesjonalizmu, który zabiera słuchaczy w psychodeliczną podróż w te same miejsca, w które zabrać ich może jedynie pejotl. Koncerty Sunnaty to przeżycie porównywalne do narkotykowego tripu, bez potrzeby brania narkotyków.

Linki:
https://sunnataofficial.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/sunnataofficial/?ref=br_rs

 

MOUND – gwiazdom towarzyszyć będzie także Mound – zdobywające szturmem popularność gdańskie trio, którego muzyka oscyluje między doom metalem, black metalem, post metalem, a rytuałami voodoo. To połączenie działa – podczas występu na tegorocznym Fląder Festiwalu Mound bisowali kilka razy. Zespół będzie promować swój debiutancki krążek „Bane”.

Linki:
https://mound1.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/moundtheband/