Druga edycja Helicon Metal Festival

Druga edycja Helicon Metal Festival odbędzie się 30 marca w warszawskim klubie VooDoo.  Headlinerem tej edycji będzie niemiecki zespół SACRED STEEL, który po raz pierwszy (i póki co jedyny) grał w Polsce w 2008 roku.

Kapela założona w 1996 roku, z dziewięcioma albumami studyjnymi na koncie, stała się rozpoznawalną marką na scenie epickiego heavy metalu.

Charakterystyczny, niezwykły głos wokalisty to znak rozpoznawczy zespołu, podobnie jak niezwykle ostre riffy i świetne melodie.

Nie lada wydarzeniem będzie też z pewnością pierwszy od przeszło 25 lat koncert zespołu DESTROYERS, reaktywowanego pod koniec minionego roku. Starzy fani metalu pamiętają ich z koncertów w Jarocinie czy na Metalmaniach w latach osiemdziesiątych. Zespół świętuje 30. rocznicę wydania płyty „Noc Królowej Żądzy” i na tę okoliczność przygotowuje specjalny set koncertowy. Także inna legenda dawnych Metalmanii – grupa STOS – potwierdziła swój udział w festiwalu. Prawdopodobnie będzie to pożegnanie zespołu ze sceną, więc kto nie miał okazji zobaczyć w akcji charyzmatycznej wokalistki Ireny Bol, ma ostatnią szansę w życiu.

Obok weteranów skład Helicon Metal Festival uzupełniają: MONSTRUM, którego pierwsza płyta „Za Horyzontem Ciszy” obchodzi w tym roku swoje 15. urodziny, MŁOT NA CZAROWNICE, młoda załoga, w muzyce której pobrzmiewają echa KATA czy też MIECZA WIKINGA. Stawkę festiwalową zamyka SAVAGER – horda dzikusów z Wrocławia.

Line-up: 
SACRED STEEL [DE] (skull crushing trve metal)
DESTROYERS (oldschool heavy / thrash metal)
STOS (oldschool heavy / thrash metal)
MONSTRUM (hard rock / oldschool heavy metal)
MŁOT NA CZAROWNICE (80’s heavy metal)
SAVAGER (fresh & wild heavy metal) 

Bilety:
Bilety: 60 PLN (przedsprzedaż tutaj) / 70 PLN (w dniu koncertu na bramce)

Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/2187078101573768/

Bilety zakupione online na wejściu wymieniane będą na bilety kolekcjonerskie, a do każdego biletu rozdawane będą gratisowe płyty CD od Skol Records.