EPITOME – powrót gitarzysty i zapowiedź nowej płyty

Po 12 latach przerwy do składu rzeszowskiej grindcore/death metalowej formacji EPITOME powraca Michał „Misiek” Rembisz, czyli oryginalny gitarzysta grupy!

Zespół przy tej okazji ogłosił także rozpoczęcie prac nad następcą „TheoROTical”, czyli ostatniego pełnego albumu wydanego w 2015 roku. Poprosiliśmy, o krótki komentarz w kwestii nadchodzącego, piątego krążka.

Komentarza udzielił Surovy (perkusja):

„Na razie jeszcze nic konkretnego nie ustalaliśmy odnośnie studia, bardzo możliwe że na tym polu nieco poeksperymentujemy na pewno materiał zostanie kilka razy nagrany „na żywca” zanim położymy finalne ślady. Po prostu tym razem chcemy nieco bardziej przyłożyć się do finalnej wersji w kwestii brzmienia i całej koncepcji niż np na ostatnim albumie. To świetnie że Misiek wrócił na pokład – wszyscy cholernie się z tego cieszymy – na pewno dużo wniesie na nowy album.

Już teraz dało to nam na prawdę niezłego kopa, nowe songi brzmią już teraz cholernie dobrze a jeszcze nad nimi siedzimy i szlifujemy i cały czas piszemy nowe. Nie zakładamy nic konkretnego jeśli chodzi o muzę ale cel jest jeden: ten album ma być porządnym kopem w ryj, w old-skulowym stylu. Robocza nazwa albumu to „RiOT” – już wkrótce może wrzucimy jakieś sample – nadstawiajcie uszu – pozdro – Surovy”.

Zamieszczamy także post umieszczony na oficjalnym profilu zespołu na portalu Facebook.