„Feed the Fire, Fan the Flame 2018” z udziałem BLAZE OF PERDITION, IN TWILIGHT’S EMBRACE, DOM ZŁY

Prezentujemy jedną z najciekawszych tras koncertowych roku 2018 – BLAZE OF PERDITION uda się na podbój dziesięciu miast w Polsce, Litwie i na Słowacji! 

Polskim black metalowcom na trasie „Feed the Fire, Fan the Flame 2018” towarzyszyć będą dwie uznane kapele – IN TWILIGHT’S EMBRACE oraz zeszłoroczni debiutanci, DOM ZŁY. 

Trasa rozpocznie się w lutym 2018 koncertem w Lublinie, a zakończy w Bielsku Białej. Zespoły po drodze odwiedzą m.in. Wilno czy Bańską Bystrzycę na Słowacji.

Rozpiska koncertów:
8.02. Lublin, Graffiti;
9.02. Warszawa, VooDoo;
10.02. Wilno, Rock River Club;
11.02. Olsztyn, Andergrant;
12.02. Gdańsk, Protokultura;
13.02. Szczecin, K4;
14.02. Łódź, Magnetofon;
15.02. Wrocław, Liverpool;
16.02. Bańska Bystrzyca, Tartaros;
17.02. Bielsko-Biała, Rudeboy.


Opis kapel:
BLAZE OF PERDITION – black metal, Polska (Agonia Records):
Po wydanej w 2015 r. płycie „Near Death Revelations”, Blaze of Perdition dołączyli do grona czołowych reprezentantów polskiego black metalu. Nowy album „Conscious Darkness” ma szansę wynieść lubelski zespół na kolejny poziom i uplasować w gatunkowej ekstraklasie. Świadomość, kreatywność i wizja – to cechy Blaze of Perdition, na których poznała się Europa podczas listopadowej trasy u boku Ulcerate. Najwyższa pora, by przypomnieć o nich w Polsce i krajach sąsiedzkich.

IN TWILIGHT’S EMBRACE – death metal, Polska (Arachnophobia Records):
Pochodzący z września album „Vanitas” to świadectwo dokonującej się transformacji In Twilight’s Embrace. Ich metal śmierci nadal pełen jest wyrazistych melodii, lecz tym razem nacisk położony został na bezpośredniość oraz atmosferę kompozycji. Ciążące wyraźnie ku czerni obecne oblicze poznaniaków sprawia, że trupia aura ostatniego wydawnictwa rezonuje ze zdwojoną siłą na koncertach.

DOM ZŁY – post/crust/black, Polska (Unquiet Records):
Jeden z najciekawszych debiutów zeszłego roku na rodzimej scenie niezależnej. Czerpiąc garściami z tak różnych stylistyk jak hardcore punk, post czy black metal, zespół zaprezentował się imiennym minialbumem, wydanym nakładem Unquiet Records. To zapowiedź pełnowymiarowego wydawnictwa, które ukaże się w 2018 roku.