FOAD Fest 2: ABORYM, HATE, INFERNAL WAR, WITCHMASTER, KZOHH, RAGEHAMMER – 30.11-01.12.18 / Kraków

Coraz więcej kart odkrywają organizatorzy inicjatywy FOAD Concept! Choć do drugiej edycji pozostało sporo czasu, już dziś znamy prawie wszystkie kapele, które zagoszczą podczas 2-dniowego FOAD Fest 2 w Krakowie.

Po sukcesie zeszłorocznej, pierwszej edycji konceptu, w tym roku ma być jeszcze mocniej, jeszcze mroczniej i jeszcze ciekawiej. Klub ZetPeTe musi przygotować się na prawdziwe oblężenie fanów black i death metalu.

Poniżej prezentujemy listę dotąd potwierdzonych zespołów oraz krótkie opisy wraz z próbką twórczości. Przybywajcie 30.11.18 do Krakowa!

Line-up:
ABORYM
HATE
INFERNAL WAR
WITCHMASTER
KZOHH
MOLOCH LETALIS
RAGEHAMMER
CIEŃ
ABOVE AURORA
ROSK

Bilety:
60 PLN (w przedsprzedaży) / 110 PLN (w dniu koncertu na bramkach)

Opis kapel:
INFERNAL WAR – zespół powstał w 1997 roku w Częstochowie z inicjatywy perkusisty Stormblasta oraz gitarzysty Triumphatora i początkowo funkcjonował pod nazwą Quintus. Na wydanie swojej pierwszej pełnej płyty „Terrorfront” kazał swoim fanom czekać aż do 2005 roku. Dwa lata póżniej ukazał się następca debiutu zatytułowany „Redesekration”. Gościnnie na albumie tym wystąpili Pete Helmkamp z ANGELCORPSE i M. z MGŁY. Dyskografię bluźnierczego kwintetu zamyka płyta „Axiom” wydana w 2015 roku.

WITCHMASTER – kwartet łączący w swojej twórczości blackowe opętanie i thrashową agresję. Założony w Zielonej Górze, aktywnie działa na rodzimej scenie już ponad dwie dekady pod przewodnictwem gitarzysty i wokalisty Kalego, który jako jedyny nieprzerwanie występuje w zespole od początku jego działalności. WITCHMASTER ma na swoim koncie dwie EPki oraz pięć pełnych płyt – ostatnia z nich, zatytułowana „Antichristus ex Utero”, wydana została w 2014 roku.

KZOHH – blackmetalowy zespół z Charkowa, którego nazwa powstała z pierwszych liter inicjałów jego założycieli. Ukraińcy mają na swoim koncie trzy albumy, ostatni z nich zatytułowany „Trilogy: Burn Out the Remains” ujrzał światło dzienne w 2016 roku i jest ostatnią częścią historii o Wielkich Plagach, które nawiedzały ludzkość. Muzykę KZOHH trudno jednoznacznie sklasyfikować – w ich twórczości awangardowy black metal przeplata się z doomem czy nawet elementami ambientu.