Gość specjalny przed koncertem A PERFECT CIRCLE

15 grudnia w krakowskiej Tauron Arenie wystąpi amerykańska supergrupa A PERFECT CIRCLE, organizator – Metal Mind Productions – właśnie ujawnił kto będzie gościem specjalnym podczas tego wyjątkowego koncertu!

Wspomnianym gościem będzie CHELSEA WOLFE. Amerykańska artystka powraca do Polski w ramach trasy promującej jej najnowszy, świetnie przyjęty, album „Hiss Spun”.

.

Więcej szczegółów o A PERFECT CIRCLE oraz CHELSEA WOLFE znajdziecie poniżej.

A PERFECT CIRCLE / CHELSEA WOLFE

Kiedy: 15.12.18;
Gdzie: Tauron Arena Kraków;
Start imprezy: 18:30;

Ceny biletów w przedsprzedaży / w dniu koncertu:
Stojące kat. 1 (płyta stojąca) – 240 / 260 zł;
Stojące kat. 2 (early entrance) – 300 / 320 zł;
Siedzące kat. 1 – 270 / 290 zł;
Siedzące kat. 2 – 210 / 230 zł;

Bilety w sprzedaży na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletin.pl
oraz www.ticketportal.pl

Opis zespołów:
CHELSEA WOLFE swoim nowym albumem „Hiss Spun” zachwyciła zarówno krytyków muzycznych, jak i fanów. Amerykańska artystka prezentuje światu mroczną stronę ludzkiej natury od 2010 roku, gdy premierę miał jej debiutancki album „The Grime and the Glow”. Od tamtej pory światło dzienne ujrzały kolejne – i bardzo udane – krążki: „Apokalipsis” [2010], „Pain Is Beauty” [2013] oraz „Abyss” [2015]. Nagrany późną zimą 2017 roku w Salem „Hiss Spur” łączy wszystkie style muzyczne, z którymi kojarzona jest Chelsea Wolfe – folk, doom metal i gothic – dodając coś niespotykanego wcześniej: niezwykłą paletę różnorodnych emocji i kalejdoskop nastrojów. „To zmienna płyta – zupełnie jak moje uczucia. Cykliczność, obsesja, przyciąganie… To wszystko jest tutaj obecne, ale tym razem od tego nie uciekam. Chciałam się otworzyć – dlatego przygotowany materiał jest bardzo osobisty.” – wyjawia artystka. W kolejną europejską trasę Chelsea Wolfe wyrusza jako gość specjalny A Perfect Circle.

A PERFECT CIRCLE to amerykańska supergrupa, której początki sięgają 1999 roku, a jej historia powiązana jest z formacją TOOL. Zespołowi przewodzi dwójka znakomitych muzyków, gitarzysta Billy Howerdel oraz James Maynard Keenan, wokalista TOOL i Puscifer. Zespół zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która przez wielu uznana została za jedną z najbardziej przełomowych płyt w historii rocka alternatywnego. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity jak np. „Judith” czy „3 Libras”, a w samych tylko Stanach album uzyskał status Platynowej Płyty. Kolejny krążek „Thirteenth Step” premierę miał 3 lata później, płyta ugruntowała pozycję zespołu na muzycznej scenie i pokazała, że nie jest to tylko jednorazowy projekt lidera TOOL. W 2004 ukazał się album „eMOTIVE”, który zawierał zbiór 12 coverów o antywojennej wymowie.

Po wydaniu tej płyty działalność A Perfect Circle została zawieszona. Keenan skupił się nad nowym krążkiem swojej macierzystej formacji oraz na pozamuzycznych pasjach, natomiast Howerdel stworzył nowy muzyczny projekt, Ashes Divide. Do aktywności koncertowej zespół A Perfect Circle powrócił w 2010 roku, a w późniejszych latach jeszcze kilkakrotnie reaktywował się z okazji kolejnych występów. W kwietniu i maju zeszłego roku grupa wyruszyła w trasę po Ameryce, a tuż przed trasą ogłosiła podpisanie kontraktu na nowy studyjny album. Przy nowej płycie zespół wspomógł Dave Sardy (m.in. ZZ Top, Paolo Nutini, Royal Blood), a krążek promowały 4 znakomite single: „The Doomed”, „Disilliusioned”, „Talk Talk” oraz „So Long, and Thanks for All the Fish”. Album „Eat The Elephant” ukazał się 20 kwietnia tego roku i to właśnie w ramach trasy promującej ten krążek A Perfect Circle wystąpi w Polsce, zapraszamy!