Into The Void II: CEMETERY OF SCREAM, DEATH DENIED, DEATH HAS SPOKEN, DEVIL IN THE NAME, PAINTHING – 15.09.18 / Warszawa

15 września w warszawskim klubie Chmury odbędzie się druga edycja tematycznego wydarzenia figurującego w koncertowej kartotece pod nazwą Into The Void II!

Tematem przewodnim sukcesora pierwszej edycji jest doom i stoner metal, w ujęciu oceanicznej pustki. Żeby przekonać się w praktyce, na czym polega wspomniany motyw festiwalu Into The Void II, najlepiej wybrać się do Chmur osobiście.

Szczególnie, że gwiazdą wieczoru będzie powracający po 7 latach nieobecności w stolicy CEMETERY OF SCREAM, czyli doom/gothic metalowi prekursorzy tego gatunku w Polsce.

Na deskach Chmur zaprezentuje się także świetna southern/stoner metalowa formacja DEATH DENIED, która do pary z katowickim occult metalowym DEVIL IN THE NAME, będą tworzyły stonerowy front imprezy. Po drugiej stronie barykady stanie białostockie doom metalowe DEATH HAS SPOKEN oraz warszawski PAINTHING.

CEMETERY OF SCREAM / DEATH DENIED / DEATH HAS SPOKEN / DEVIL IN THE NAME / PAINTHING

Kiedy: 15.09.18;
Gdzie: Chmury (Warszawa, ul. 11 listopada 22);
Start imprezy: 18:00;
Bilety: 30 PLN (w przedsprzedaży w klubie) / 35 PLN (w dniu koncertu na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1787982724614164/

Opis kapel:
CEMETERY OF SCREAM – taki połów zdarza się tylko raz roku, a nawet rzadziej… bo raz na 8 lat. Specjalnie dla warszawskiej publiczności na Into The Void II zagrają prekursorzy i zarazem ikony polskiej sceny doom/gothic metalowej – CEMETERY OF SCREAM!

Tej marki nie trzeba ani nikomu przedstawiać, ani szczególnie zachwalać – założone w 1993 roku CEMETERY OF SCREAM, które zasłynęło m.in. albumem „Melancholy” przybędzie na Into The Void II by odkryć przed wami najmroczniejsze zakamarki muzycznego oceanu.

DEATH DENIED – pierwszym U-Bootem, która wyłoni się z naszej oceanicznej otchłani jest łódzka stoner metalowa formacja Death Denied, która złowi was na dźwięki ich ostatniej, świetnie przyjętej płyty „A Prayer to the Carrion Kind”.

DEATH DENIED to kapela założona w 2009, ma na koncie 2 longpleje i jest żywym dowodem na to, że „rybka lubi pływać”.

DEATH HAS SPOKEN – podobno niezbadanych jest jeszcze 95% mrocznych odmętów oceanów. Sprawdziliśmy co tam na was czyha… śmierć, która przemawia, czyli DEATH HAS SPOKEN.
Doom metalowcy znani z tego, że śpiewając o rozpaczy w tempach poniżej 90bpm rozkręcają takie pogo, że fani po koncercie wyglądają jakby rzeczywiście wyszli z wody.

Białostocczanie przyjadą promować swój debiutancki album pt. „Fade”, ale na pewno nie zabraknie kilku koncertowych perełek, którymi porywają publikę w całej Polsce.

DEVIL IN THE NAME – tam gdzie Diabeł mówi dobranoc, tam my zaczynamy połów! Tym razem upolowaliśmy prawdziwego stonerowego czorta z Katowic – DEVIL IN THE NAME. Ich debiut wkręcił w ziemie sympatyków Orange Goblin czy Volbeat i w ekspresowym tempie rozlał się po Polsce. Tutaj nie ma co gadać, tutaj trzeba być i podziwiać ich w naturalnym środowisku!

Ten występ to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów stoner/occult metalu szukających nowych, wciągających brzmień.

PAINTHING – tak jak ryby nie mogą żyć bez dostępu do wody, tak i my (i mamy nadzieje, że wy) nie moglibyśmy wytrwać bez porządnej dawki doom metalu, dlatego właśnie Painthing jest ostatnim elementem naszej oceanicznej układanki!

Dzięki warszawskiej doom/death metalowa formacji, będziecie mogli poczuć zew wczesnego My Dying Bride, Anthemy czy Katatonii, a przy okazji doskonale się bawić!