KATAKLYSM, HYPOCRISY, THE SPIRIT – 25.10.18 / Wrocław

Takiej death metalowej bomby w Polsce dawno nie było! Już 25 października na jedynym koncercie w kraju, we wrocławskich Zaklętych Rewirach, zagrają giganci gatunku – KATAKLYSM oraz HYPOCRISY w ramach trasy „Death is just the beginning” odwiedzą Europę!

Kanadyjczycy przyjadą do nas promować swoje nadchodzące wydawnictwo „Meditations”, na które fani czekali 3 lata od ostatniej płyty.

Jako support zagra niemiecka kapela THE SPIRIT (death/black metal).

KATAKLYSM / HYPOCRISY / THE SPIRIT

Kiedy: 25.10.18 (sobota);
Gdzie: A2 – Centrum Koncertowe (ul. Góralska 5, Wrocław);
Start imprezy: 19:30;
Bilety: 90 PLN (w przedsprzedaży tutaj)  / 95 PLN (Biletomat, Eventim, eBilet, Ticketmaster) / 100 PLN (w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/166687330717150/

Opis kapel:
KATAKLYSM (Kanada, Nuclear Blast Records) – death metal:
Kanadyjscy death metalowcy na scenie działają już od 1991 roku. Z oryginalnego składu do dziś na scenie brylują już tylko wokalista Maurizio Iacono oraz gitarzysta Jean-Francois Dagenais. Od lat związani z wytwórnią Nuclear Blast Records, dotychczas zgromadzili w swojej dyskografii 12 albumów studyjnych, 1 kompilację, 1 album koncertowy, 2 minialbumy i 3 dema. Przez prawie 30 lat działalności zdążyli objechać cały świat, grając koncerty w towarzystwie tak uznanych marek jak chociażby Behemoth, Dimmu Borgir, Unearth czy Morbid Angel. Przez ponad ćwierć wieku przytłoczyli świat potężnym death metalem. Od dnia powstania czerpali inspiracje we wszystkim, od starożytnej, ludzkiej historii po podstawowe instynkty otaczające śmiertelne emocje. Częścią tego, co utrzymuje ten band od lat na topie i pozwala im się ciągle rozwijać jest niesamowita zdolność do odkrywania najciemniejszych przepaści i najbardziej zawiłych ścieżek cielesnej natury poprzez muzykę. Tym razem postanowili uwiecznić swoje ostatnie inspiracje na albumie „Meditations”, który ukaże się już 1 czerwca tego roku nakładem Nuclear Blast Records, a jesienna trasa „Death is just the beginning…” to najlepsza okazja sprawdzić po raz pierwszy jak nowości wypadają na żywo!

Linki:
http://kataklysm.ca
https://www.facebook.com/kataklysm/

HYPOCRISY (Szwecja, Nuclear Blast Records) – death metal:
Przygoda szwedzkich death metalowców rozpoczęła się w 1990 roku z inicjatywy Petera Tägtgrena (znanego z występów w takich grupach jak Pain, Bloodbath, Malevolent Creation czy Marduk). Po 2 latach działalności pod nazwą Seditious, muzycy zmienili nazwę na Hypocrisy i tak funkcjonują do dziś. Na koncie mają 12 albumów studyjnych, wydawanych od początku przez Nuclear Blast Records, 4 minialbumy, 1 kompilację, 2 dema i splity z takimi zespołami jak Meshuggah, Kataklysm i Disbelief. Koncertowali po całym świecie m.in. z Cannibal Corpse, Carpathian Forest, Exhumed, Dimmu Borgir, Children of Bodom czy też Fear Factory, Suffocation i Decapitated. Muzyka zespołu ewoluowała na przestrzeni lat z tradycyjnego death metalu w kierunku melodyjnego death metalu. Pierwsze albumy nawiązywały do zagadnień satanizmu i antychrześcijanizmu, a późniejsze skupiły się na zjawiskach paranormalnych, przemocy czy uzależnieniach. Po 5 latach powrócą do Polski w doborowym towarzystwie Kataklysm, na wspólnej trasie „Death is just the beginning…”!

Linki:
http://www.hypocrisy.cc
https://www.facebook.com/hypocrisy/

THE SPIRIT (Niemcy) – black metal, death metal:

Linki:
https://www.facebook.com/thespiritband/
https://thespiritmetal.bandcamp.com/releases