Kolejne szczegóły METALMANII 2017

Wielkimi krokami zbliża się reaktywowana po 9 latach METALMANIA 2017. Największy festiwal w Europie Środkowej tradycyjnie odbędzie się w kultowym katowickim Spodku już 22 kwietnia!

Dzisiaj przedstawiamy wam garść najnowszych informacji od organizatora, wraz z zarysem idei stojących za festiwalem oraz ze wszystkimi informacjami na temat cen wejściówek, rozpiski kolejności koncertów.

Czytajcie uważnie bo może właśnie tu znajdziecie odpowiedź na pytanie konkursowe, w którym będzie można wygrać bilet na Metalmanię! 

Na początek zarys konceptu wizualnego festiwalu:

Jeden z najbardziej cenionych współczesnych artystów, architekt i wizjonerski grafik-ilustrator, który w ostatnich latach zrewolucjonizował podejście do sztuki graficznej na scenie metalowej. Kolejnym gościem specjalnym Metalmanii będzie Zbigniew M. Bielak! Podczas festiwalu, artysta po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje obszerną, przekrojową wystawę swoich prac. Fani będą mieli okazję z bliska zobaczyć nowatorskie, precyzyjnie wykonane prace, z których część będzie można nabyć jako limitowane grafiki. Zbigniew M. Bielak jest autorem okładek do płyt takich metalowych grup jak Ghost, Watain, Mayhem, Vader czy Paradise Lost. Na swoich ręcznie wykonanych pracach artysta przekracza stylistyczne granice, śmiało sięgając po rysunek, malarstwo czy sitodruk, tworząc spójną i klimatyczną całość. Serdecznie zapraszamy.
Gospodarzem i prowadzącym Metalmanię będzie jeden z najbardziej niepokornych i oryginalnych polskich twórców, najlepszy pisarz wśród fanów metalu i największy fan metalu wśród literatów, Łukasz Orbitowski! Zeszłoroczny laureat Paszportu Polityki („Inna dusza”), nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz do Nagrody Literackiej Gdynia, prowadzący program Dezerterzy na TVP Kultura, poprowadzi XXIII edycję festiwalu Metalmania. „Wielokrotnie bywałem na Metalmanii, zawsze pod sceną. Nieoczekiwanie, ta sytuacja się odmieniła. Jestem wzruszony i bardzo szczęśliwy. Jako, że na tej imprezie najważniejsza jest muzyka, postaram się mówić krótko i z sensem” – komentuje Orbitowski.

Metalmania 2017
GŁÓWNA SCENA: Animations, Tygers Of Pan Tang, Sinister, Arcturus, Furia, Vader, Entombed A.D., Sodom, Coroner, Moonspell, Samael
DRUGA SCENA: Mentor, Stillborn, ThermiT, In Twilight’s Embrace, Mord’A’Stigmata, Infernal War, THAW, Obscure Sphinx, Impaled Nazarene, CETI, Entropia
Gość specjalny: Roman Kostrzewski, Aga Krysiuk obrazy z płyt winylowych, Zbigniew M. Bielak

Otwarcie bram: 10.00
Start:
Główna Scena: 11.30
Druga Scena: 11.00

Ceny biletów w przedsprzedaży:
FAN – 666 PLN (tylko na shop.metalmind.com.pl)
Loża – 355PLN
Sektory czerwone H, J – 260 PLN
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 195 PLN
Sektory niebieskie od XI rzędu – 160 PLN
Płyta – 170 PLN

Bilety dostępne na stronach:
www.shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie i fan), www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl, www.ticketportal.pl

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl/metalmania
www.facebook.com/metalmaniafestival