LECT3R wydaje debiutancką EPkę

Krakowska metalowa formacja LECT3R zaprezentowała debiutancki materiał pt. „Kill the Fear”! EPka na razie jest dostępna w wersji cyfrowej, natomiast jeszcze na maj zapowiedziano ukazanie się krótkograja w wersji fizycznej (jewelcase CD).

.

Premiera, wydanego własnym sumptem materiału, miała miejsce 6 maja – „Kill the Fear” jest dostępne do odsłuchu na następujących portalach: Spotify, iTunes, Apple Music, Amazon, Pandora, Deezer, Tidal, Napster, iHeartRadio, ClaroMusica, Saavn, MediaNet. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym profilu zespołu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/Lect3r.band/.

Poniżej prezentujemy tracklistę oraz biografię zespołu:
Traktujemy naszą popkulturową historię bardzo poważnie. LECT3R to emocje, wrażenia i przemyślenia wyniesione poprzez obcowanie z najbardziej pokręconymi i mrocznymi postaciami tej kultury osadzone w klimatach metalu pomieszanego z elektroniką.

Nasze inspiracje czerpiemy pełnymi garściami z wypowiedzi Bane’a, śmiechu Jokera i przemyśleń Hannibala. Muzyka, którą tworzymy to połączenie ciężkich gitar walących z głośników jak Tyler Durden w Fight Club, basu przypominającego to uczucie w żołądku, gdy rozmawiasz z doktorem Lecterem, bębnów i elektroniki rodem z popieprzonego umysłu Jokera i spinającego wszystko wokalu opowiadającego emocje, które mogły być udziałem tych postaci.

LECT3R powstawał w głowach kilku osób na przestrzeni trzech lat by ostatecznie ukształtować się na początku 2018 wraz z dojściem Grzegorza Tusznio na drugiej gitarze. Rok wcześniej do zespołu dołączyła Paulina Niedośpiał dodając do mrocznego już miksu pomysłów swój wyrazisty wokal i mroczne teksty. Wcześniej LECT3R koncertował z Jakubem Barem, który użyczał zespołowi głosu przez rok, zanim zdecydował się opuścić Kraków. Od początku w zespole udzielali się Jurek Pater na gitarze, Przemek Nedrud na bębnach i Grzegorz Zborowski na basie.

Tracklista:
01. Good and evil (Intro) (1:12)
02. Butterfly (4:04)
03. Invitation (5:40)
04. Who they are (Interlude) (1:48)
05. Suicide (5:04)
06. Kill the Fear (5:07)