MADMANS ESPRIT, SACRIMONIA, FOREST WHISPERS, DJ LUNACY – 26.04.19 / Warszawa

26 kwietnia (czwartek) w warszawskim VooDoo Club na jedynym koncercie w Polsce wystąpi koreańsko-niemiecki post-black metalowy projekt MADMANS ESPRIT.

Tego wieczoru na scenie wspierać go będą lokalne zespoły SACRIMONIA (symphonic black metal) oraz FOREST WHISPERS (black metal), a po koncertach od będzie się after party w klimacie rock/metal/visual kei, które poprowadzi gość specjalny ze Szwecji – DJ LUNACY.

Podczas trasy koncertowej MADMANS ESPRIT będzie promowało swoją najnowszą EPkę pt. „Gloryfing Suicide”.

MADMANS ESPRIT / SACRIMONIA / FOREST WHISPERS / DJ LUNACY

Kiedy: 24.04.19 (czwartek);
Gdzie: VooDoo Club (al. Prymasa Tysiąclecia 48A, Warszawa);
Start imprezy: 19:00;
Bilety: 11 € (w przedsprzedaży tutaj i tutaj) / 26 € (pakiet VIP – opis poniżej).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/987412438049590/

Pakiet VIP: wcześniejsze wejście + meet & greet + wysokiej jakości zdjęcie cyfrowe z zespołem.

Opis zespołów:
MADMANS ESPRIT
– Seul / Berlin:
MADMANS ESPRIT to post black metal + visual kei z siedzibą w Seulu i Berlinie. Zespół wydał swój pierwszy album, NACHT 'w 2014 roku. Ich nowa płyta 무의식 의 의식화' (Conscientization of undomciousness) została wydana w październiku 2018 roku.

W „NACHT” zespół połączył różne sub-gatunki black metalu z shoegazingowo-gitarowymi melodiami w neoklasycznym sensie i emocjonalnym, czasem nawet operowym czystym wokalu, którego można się było spodziewać po japońskich zespołach visual kei. Album zapewnia dużą dynamikę emocji. Od ludowej gitary nylonowej po samobójczy lo-fi black metal, ciemność wstrzymuje oddech i wybucha płaczem.

Po tym, jak zespół przeniósł się do Berlina, z powodzeniem koncertowali w Europie, w tym w Sztokholmie, w Szwecji w 2017 roku. Wraz z wydaniem 무의식 의 의식화 ', mieli azjatycką trasę koncertową. W porównaniu do NACHT, 무의식 의 의식화 '(Conscientization of undomciousness) ma znacznie szersze wpływy z różnych gatunków, można nawet poczuć lekki zapach z post-punka i indie rocka, trochę z Radiohead. Jest to wciąż bardzo depresyjna i mroczna, agresywna muzyka, ale jak żółty w Van Gogha może być bardzo smutny, spektrum emocji na albumie ma bardzo szeroką gamę kolorów na swój sposób. Niektóre części, takie jak kanon wokalny w utworze, „a day in black” i grindcore’owe instrumenty, współistniejące z emocjonalną fugą w „악마 들의 무도회” pokazują, że zespół jest całkowicie nieustraszony, aby dekonstruować gatunki, aby wyrazić swoją koncepcję DSBP – „depressive suicidal blackened pop“

Linki:
https://www.madmansesprit.com/
https://www.facebook.com/madmansesprit/

SACRIMONIA – Warszawa:
Kwartet z Warszawy grający symfoniczny black metal. Zadebiutował w 2016 roku EPką „New World Ascension”.

Linki:
https://www.facebook.com/sacrimoniaofficial/
https://sacrimoniaofficial.bandcamp.com

FOREST WHISPERS – Błonie:
Powołany jako jednoosobowy projekt muzyczny w 2013 roku inspirowany black metalową sceną z lat ’90. Wreszcie po kilku latach zespół rozpoczyna granie na żywo promując swój najnowszy album „Arkany Zniewolenia”.

Linki:
https://www.facebook.com/pg/ForestWhispers
https://forestwhispers.bandcamp.com

DJ LUNACY – Sztokholm:
Rezydent Sztokholmskiego Visual Kei / J-rock’owego klubu „Lunacy” . Od 12 roku życia zafascynowany sceną Visual Kei, organizator licznych imprez i spotkań poświęconych temu gatunkowi. Wielbiciel starych brzmień jak i nowej fali.

Linki:
https://www.facebook.com/KlubbLunacy/