MARDUK, INFERNAL WAR, RAGNAROK – 01.05.18 / Poznań

MARDUK w maju przypuści ofensywę na Europę w ramach trasy „March of Blood and Iron”!

Jednym z miast, w których pojawi się szwedzka horda jest Poznań (klub u Bazyla). Na trasie MARDUKOWI będą towarzyszyły dwie potężne maszyny zniszczenia – polski INFERNAL WAR oraz norweski RAGNAROK.

.

Będzie to pierwszy od niemal 10 lat występ grupy Morgana Håkanssona w stolicy wielkopolski.

MARDUK / INFERNAL WAR / RAGNAROK

Kiedy: 01.05.2018 (wtorek);
Gdzie: klub u Bazyla (ul. Norwida 18A, Poznań);
Wejście: 18:30;
Bilety: 60 PLN (limitowana pula) / 70 PLN (w przedsprzedaży na lefthandsounds.org oraz w sieci Eventim od 04.03) / 80 PLN (w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/797588370437636/

 

Opis kapel:
MARDUK – Synonim black metalu, prawie 30 lat na scenie i ani chwili spadku formy, bezkompromisowa maszyna do zabijania, koncertowa pierwsza liga. Morgan Håkansson swoją machinę wojenną prowadzi z precyzją godną podziwu. Wielokrotne zmiany składu nigdy nie zachwiały jego wizji i gdy kolejne skandynawskie kapele powstałe w latach 90. zawieszały działalność, podążały w niezrozumiałe rejony i prędzej czy później spuszczały z tonu, Marduk uparcie, nieprzerwanie i z wielką determinacją parł do przodu.

INFERNAL WAR – zespół, który polski black metal wniósł na poziom europejski już na debiutanckiej płycie i po dziś dzień wyznacza granice ekstremum. Nihilizm, nienawiść, ekstremizm – wartości przyświecające black metalowi od jego zarania są w 100% obecne w Infernal War. Zespół od samego początku skrupulatnie pielęgnujący w sobie nienawiść i z nieludzką precyzją wyrażający ją poprzez muzykę. Wydany w 2015 roku album Axiom to potwierdzenie niepodzielnej dominacji rodzimą ekstremą, a jednocześnie najbardziej świadomy z dotychczasowych kroków w najczarniejszą ze wszystkich czerni.

RAGNAROK – jedna z niewielu grup, które od ponad 20 lat hołdują klasycznej szkole norweskiego black metalu i nie zamierzają z tej ścieżki zboczyć. Trendy się ich nie imają, wierzą w to co robią i robią to na tyle dobrze, aby regularnie wydawać płyty. Ostatnia z nich nosi tytuł „Psychopatology” i została wydana w Agonia Records.