MESHUGGAH na dwóch koncertach w Polsce!

Szwedzcy prekursorzy djentu z MESHUGGAH pojawią się na dwóch koncertach w Polsce w ramach promocji ostatniego albumu formacji!

MESHUGGAH wystąpi 5 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później, czyli 6 czerwca w warszawskiej Progresji.

Zespół przyjedzie do naszego kraju promować swój ostatni album wydany w 2016 roku przez Century Media pt. „The Violent Sleep of Reason”.

Gorąco zapraszamy na to wydarzenie, organizatorem jest Knock Out Productions. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 26 stycznia.

MESHUGGAH / support

Kiedy: 05.06.2018 (wtorek);
Gdzie: klub Kwadrat (ul. S. Skarżyńskiego 1, Kraków);
Wejście: 18:30;
Bilety: 95 PLN (w przedsprzedaży od 26.01 – tutaj) / 110 PLN (w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/184873625441578/

MESHUGGAH / support

Kiedy: 06.06.2018 (środa);
Gdzie: klub Progresja (ul. Fort Wola 22, Warszawa);
Wejście: 18:30;
Bilety: 95 PLN (w przedsprzedaży od 26.01 – tutaj) / 110 PLN (w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/163067414321654/

 

Opis kapel:
MESHUGGAH (Szwecja) djent, awangardowy metal, eksperymentalny metal:
Parafrazując tytuł słynnego filmu, to nie jest muzyka dla każdego. Matematyczna precyzja i techniczna finezja na najwyższym możliwym poziomie. Stacjonujący w Sztokholmie i obecny na świecie od już ponad 30 lat zespół MESHUGGAH, należy bowiem do tych, którzy nie dość, że kroczy własną, wcale niełatwą ścieżką, to jeszcze cały czas stara się eksperymentować, poszukiwać, dodawać do swego stylu nowe składniki. Kapela nie tworzy przebojów, utworów łatwych do przyjęcia, banalnych. Szwedzi naprawdę głęboko wzięli sobie do serca to, że trzeba robić to, co się czuje, a muzyka ma przede wszystkim wywoływać w słuchaczu określone emocje, poruszać go, frapować, nawet przerażać.
Zespół MESHUGGAH powstał w 1987 roku w stolicy Szwecji i przez pierwszych parę lat istnienia, orbitował wokół technicznego death metalu. Wydając, chociażby takie smakowitości jak „Destroy, Erase, Improve” i „Chaosphere”. W XXI wieku („Nothing”, Catch ThirtyThree” i późniejsze albumy) nastąpiła ewolucja stylu szwedzkiej grupy. Nowe muzyczne wcielenie, oparte na niesamowitych partiach gitar Fredrika Thordendahla i Martena Hagströma, do nieziemskich zagrywek perkusyjnych Tomasa Haake, określono słowem „djent”. Choć granie MESHUGGAH nigdy lekkie, łatwe i przyjemne nie było, muzyka formacji została doceniona na całym świecie, nawet na bardzo konkurencyjnym rynku amerykańskim. Komplementowali ich między innymi muzycy Metalliki. Dwa ostatnie wydawnictwa Szwedów, „Koloss” i „The Violent Sleep Of Reason”, w regularnym notowaniu „Billboardu” znalazły się na wysokim 17. miejscu. Drugi z wymienionych materiałów MESHUGGAH będzie promować w Polsce, gdzie zawsze mogła liczyć na dobre przyjęcie ze strony fanów.

Linki:
https://www.meshuggah.net/
https://www.facebook.com/meshuggah