Metal Mine Festival 2018 – znamy ostateczny skład

Po ostatnich świetnych ogłoszeniach dotyczących festiwali Metal Mine w Wałbrzychu nadszedł dzień ostatecznych rozstrzygnięć. 

25 sierpnia w niezwykłe urokliwej Starej Kopalni w Wałbrzychu obok takich tuzów death metalu jak DECAPITATED czy THE HAUNTED, fani będą mogli usłyszeć polskie i zagraniczne hordy, a w tym AZARATH, czeski HYPNOS czy też MENTOR.

To jednak nie koniec dobrych wieści bowiem do składu dołączyło aż 5 kapel – w tym polska legenda heavy metalu, KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI! Nie można także zapomnieć o jednym z najbardziej perspektywicznych zespołów nowej fali post-black metalu, czyli MORD’A’STIGMATA oraz death/thrash metalowe DIVINE CHAOS, death metalowe SLAVES OF EVIL oraz lokalny skład LOLITAS MASTURBATE.

Niedługo organizatorzy maja także ujawnić informacje o biletach. Będziemy na bieżąco informowali w tej sprawie.

Ostateczny line-up:
DECAPITATED
THE HAUNTED
AZARATH
KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI
MORD’A’STIGMATA
DIVINE CHAOS
MENTOR
SLAVES OF EVIL
LOLITAS MASTURBATE

Strona festiwalu:
https://www.metalmine.pl/

Strona wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/818200898368239/

Opis kapel:
KAT to jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii polskiej muzyki metalowej. Po rozłamie w 2004 roku Ireneusz Loth i Roman Kostrzewski powołali do życia formację pod szyldem KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI. Grupa od tamtego czasu wydała trzy albumy: „Biało-czarna”, „Buk-akustycznie” oraz ponownie zarejestrowany kultowy materiał „666”, który w mediach spotkał się z dość zróżnicowanym odzewem, zarówno ze strony mediów, jak i najstarszych fanów grupy. Przez cały okres działalności zespół aktywnie koncertuje i ciągle przyciąga tłumy do klubów. Tak więc i tym razem liczymy, że publika dopisze i rzesza fanów metalowej muzyki będzie chóralnie śpiewać słowa „Okręt mój płynie dalej, gdzieś tam…”.

MORD’A’STIGMATA – jeden z najciekawiej rozwijających się post-black metalowych zespołów w Polsce.

Linki:
https://www.facebook.com/mordastigmata/

DIVINE CHAOS – czyli energetyczny przedstawiciel death-thrash metalu prosto z UK, w którym za perkusją zasiada dobrze wam znany James Stewart (VADER).

Linki:
https://www.facebook.com/divinechaosband/

SLAVES OF EVIL – śląski death metalowy skład. Ich pierwszy album „Madness of Silence” odbił się szerokim echem wśród fanów death metalu. Zebrał także bardzo pozytywne opinie wśród krytyków muzycznych.

Linki:
https://www.facebook.com/slavesofevil/
https://www.youtube.com/watch?v=ldOd2LZ9mYw

LOLITAS MASTURBATE – wałbrzyscy przedstawiciele lokalnej sceny metalowej grający „sexperimental metalcore”.

Linki:
https://www.facebook.com/LMWalbrzych/
http://lolitas-masturbate.muzzo.pl/