MY DYING BRIDE zdradziło powód zawieszenia działalności

Angielscy prekursorzy doom metalu MY DYING BRIDE wzbudzili niepokój fanów ogłaszających w zeszłym roku zawieszenie działalności zespołu oraz odwołanie wszystkich koncertów zaplanowanych na końcówkę 2017 roku i początek 2018.

Wczoraj wokalista zespołu Aaron Stainthorpe poinformował o powodach takiej sytuacji.

.

Lider zespołu poinformował poprzez oficjalny profil zespołu na portalu Facebook o tym, że we wrześniu 2017 u jego 5-letniej córki zdiagnozowana raka. Jeszcze w tym samym roku córka Stainthorpe’a przeszła pierwszą operację, po której niestety pojawiły się przerzuty. Na początku bieżącego roku dziewczynka przeszła drugą, tym razem skuteczną operację, która w połączeniu ze stałymi zabiegami radio- i chemioterapii przyniosły pozytywne efekty i lekarze w połowie roku potwierdzili, że rak został zwalczony.

Nie oznacza to oczywiście końca zabiegów, stan zdrowia córki Aarona musi cały czas podlegać kontroli, dlatego muzyk nie deklaruje jeszcze pełnej gotowości do koncertowania. Z dobrych wiadomości, którymi podzielił się lider MY DYING BRIDE, można wymienić fakt że nowa płyta zespołu jest już na ukończeniu! W tworzeniu nie uczestniczył jak dotąd Stainthrope, ale muzyk zadeklarował szybki powrót do pisania tekstów oraz tworzenia linii wokalnych.

Ogłoszona także, że zespół wraca w 100% do życia.

Pełny komunikat znajdziecie poniżej.