NEW WAVE OF FOLK METAL TOUR 2017 – 20-22.04.17 / Kraków, Warszawa, Chorzów

Już w kwietniu tego roku fani ciężkiego folkowego grania będą mogli stać się częścią wyjątkowego wydarzenia – New Wave Of Folk Metal Tour  niepowtarzalnej, folklorystycznej wycieczki krajoznawczej po Europie Środkowej.
NIBURTA, E-AN-NA oraz NETHERFELL – trzej pionierzy rozkwitającego gatunku – folk core’u, pojawią się na jednej scenie w Polsce, Rumunii i na Węgrzech.

Na koncertach w Krakowie, Warszawie i Chorzowie zostaniecie porwani w wir nowocześnie zaaranżowanego metalu z udziałem autentycznych instrumentów folkowych! Takie połączenie idealnie przypadnie do gustu miłośnikom zarówno klimatycznej muzyki ludowej, jak i uwielbiającym niskie, soczyste dźwięki przesterowanych gitar fanom death metalu czy metalcore’u. Wyobraźcie sobie połączenie melodyki Eluveitie i Arkony, brzmienia Lamb Of God, Meshuggah czy Suicide Silence, a będziecie mieli próbkę tego, czego doświadczycie w trakcie nadchodzących koncertów. Zespoły zagrają numery ze swoich najnowszych wydawnictw oraz nigdy nie prezentowane premierowe utwory.

Na każdym z trzech polskich koncertów wystąpią gościnnie zespoły folk metalowe ŁYSA GÓRA (w Warszawie), CRONICA (w Chorzowie), STRZYGA (w Krakowie, Warszawie i Chorzowie). Ponadto w Krakowskiej Alchemii wystąpi deathcorowe NAMELESS DISEASE. Okazji uczestnictwa w tym niepowtarzalnym wydarzeniu, stawiającym podwaliny pod zupełnie nową jakość w folk metalu, nie powinien sobie odmówić żaden szanujący się fan gatunku.

NIBURTA + E-AN-NA + NETHERFELL + SUPPORT

Kiedy i gdzie:
20.04.17 – Kraków (klub Alchemia, ul. Estery 5);
21.04.17 – Warszawa (VooDoo Club, al. Prymasa Tysiąclecia 48A);
22.04.17 – Chorzów (Red & Black, ul. Rynek 13/4);
Otwarcie bramek: 18:00 (w każdym mieście);
Bilety: 20 PLN w przedsprzedaży, 25 PLN w dniu koncertu (więcej informacji o sprzedaży wkrótce).

Wraz z Art Of The Night Productions (czyli zespołem NETHERFELL) szczególnie gorąco zachęcamy do brania udziału w tym wydarzeniu, gdyż ten rok póki co nie obfituje w wiele okazji do folkowej biesiady! Wkrótce przedstawimy dokładne informacje o mających się zaprezentować kapelach i o koncertach w innych krajach.