NIECH CISZA MILCZY VI: PERCIVAL SCHUTTENBACH, MATERIA, HEAVING EARTH, NUCLEAR VOMIT, SPATIAL, SHODAN – 19.08.17 / Pyskowice-Dzierżno

Najlepsza darmowa inicjatywa muzyczna w Polsce powraca po raz szósty! Śląski Teatr Ciszy w tym roku wypełni bardzo różnorodny zestaw z rozrywanym ostatnio PERCIVAL SCHUTTENBACH na czele!

Jak co roku, jednym z grających organizatorów wydarzenia w Pyskowicach-Dzierżnie (nieopodal Gliwic) będzie doom/black metalowy SPATIAL, a towarzyszyć mu będą: SHODAN, czyli pewnie najbardziej „techniczna” ekipa na festiwalu, która wprowadzi was w świat technical death metalu. Posiadają na swoim koncie jedną EPkę oraz jeden długograj z 2016 roku.

Następnie swe oblicze ukaże ekipa, która wie jak świntuszyć. Od 2006 roku skutecznie rozpylają zapach Koryta, Chlewu i Obory (niespodzianka – to tytuły ich płyt), czyli NUCLEAR VOMIT! Wywołujący tęczowe wymioty grindcore/brutal death metal ze Śląska i Zagłębia.

Z Czech natomiast przybędą death metalowi rzeźnicy z HEAVING EARTH, którzy słyną m.in. z braku litości i umiłowania MORBID ANGEL (nazwa zespołu pochodzi od tytułu utworu amerykańskich legend). Na koncie mają dwa LP, które spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem nie tylko w rodzimych Czechach, ale i na świecie. Na pewno warto będzie na nich czekać!

Jako przedostatnia zaprezentuje się MATERIA, czyli zespół o zdecydowanie łagodniejszym obliczu od poprzedników. Zespół ze Szczecinka specjalizuje się w umiejętnym, porywającym fanów, połączeniu metalu z hardcore’m. MATERIA dzieliła scenę m.in. z Wielką Czwórką thrashu czy choćby DOG EAT DOG! To mówi samo za siebie, szykuje się więc prawdziwa bomba energetyczna!

Gwiazdą wieczoru, a zarazem swoistą wisienką na torcie będzie PERCIVAL SCHUTTENBACH! Headliner z prawdziwego zdarzenia i jednocześnie zespół, który doczekał zasłużonej sławy, także poza podziemiem pasjonatów muzyki folk metalowej. Niewątpliwie do sukcesu przyczynił się współudział muzyków w sesji nagraniowej soundtracku do gry Wiedźmin 3 oraz bardzo solidna muzyczna marka budowana latami i przypieczętowana obecnością na największych polskich festiwalach!

Niech Cisza Milczy VI: PERCIVAL SCHUTTENBACH, MATERIA, HEAVING EARTH, NUCLEAR VOMIT, SPATIAL, SHODAN
Kiedy: 19.08.17;
Gdzie: Pyskowice-Dzierżno;
Start imprezy: 14:00;
Bilety: wstęp wolny.

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/niechciszamilczy/

Serdecznie zapraszamy wraz z Mork Stork Productions, niebawem info o koszulkach i inne niespodzianki!