Noc Kupały: PERCIVAL SCHUTTENBACH, HELROTH, MERKFOLK – 17.06.17 / Warszawa

W tym roku Noc Kupały będzie obchodzona nieco przedwcześnie, ale za to w jakim towarzystwie! Symboliczne przesilenie letnie uświetni PERCIVAL SCHUTTENBACH, wspierany przez HELROTH oraz MERKFOLK

Wydarzenie odbędzie się w dniu 17 czerwca, w Centrum Promocji Sztuki Praga-Południe przy ulicy Podskarbińskiej 2 na warszawskim Grochowie. Organizatorem jest Kickass Booking. Co więcej, oprócz koncertów w CPK odbędą się pokazowe walki wojów, oraz będą dostępne stoiska z różnymi wyrobami związanymi z tematyką słowiańszczyzny, więc szykujcie się nie tylko na ucztę do uszu!

PERCIVAL SCHUTTENBACH + HELROTH + MERKFOLK

Kiedy: 17 czerwca 2017 (sobota);
Gdzie: Centrum Promocji Sztuki Praga-Południe  (ul. Podskarbińska 2, Warszawa);
Wejście: 16:00;
Bilety: 40 zł w przedsprzedaży / 50 zł w dniu koncertu (na bramkach).

Bilety dostępne tutaj:
 http://kickassbookings.8merch.com/noc_kupaly_w_centrum_promocji_kultury-id12959

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/776437719173504/

Jeśli choć trochę interesujesz się naszą prawdziwą historią to nie może cię zabraknąć na tym wydarzeniu!

Opis kapel:

PERCIVAL SCHUTTENBACH – potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Zespół działający aktywnie od 1999 roku zgromadził od tego czasu na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty i występy na festiwalach w krajach całej Europy, najważniejsze wyróżnienia na festiwalach folkowych (Wirtualne Gęśle) , a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu Równonoc – spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem.
 
Percival to również twórcy licznych projektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach oraz inscenizacjach historycznych. Regularnie pojawiają się na najważniejszych imprezach historycznych w Polsce (Biskupin, Wolin, Ogrodzieniec, Grunwald), a ich fankluby można znaleźć nawet w Brazylii i Chinach!
 
Zespół, którego dźwięki w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon utytułowanej ponad 250 branżowymi nagrodami (w tym również za ścieżkę dźwiękową – min. statuetka MocArta 2015, Hollywood Music In Media Awards 2015 oraz Game Music Awards 2015 przyznane Percivalowi obok głównych kompozytorów gry – Marcinowi Przybyłowiczowi i Mikołajowi Stroińskiemu. Zespół w 2016r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland której następstwem było wydanie płyty “Strzyga” podsumowującej kilkunastoletnią działalność zespołu.
Członkowie zespołu:
Mikołaj Rybacki
Katarzyna Bromirska
Joanna Lacher
Andrzej Mikityn
Christina Bogdanova
Marcin „Froncek” Frąckowiak
Kamil Rogiński
.

HELROTH – został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę „Wataha” i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji.

W październiku zespół wspierał we Wrocławiu Ensiferum, Skyforger i Metsatöll.  W grudniu 2015 opublikował teledysk „Wiedźma”  zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP „I, Pagan”.  Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji. Po wydaniu debiutanckiego albumu „I, Pagan”, Helroth zagrał kilka koncertów promocyjnych w kraju a następnie towarzyszył zespołowi Percival Schuttenbach na trasie „Strzyga Tour”. Rok zakończył jako główny polski support Eluveitie w katowickim Mega Club.
Członkowie zespołu:
Orthank – vocals
Martha – flutes, 2nd voc
Ernest – violin
Zapor – guitar
Jan Machalski – guitar
Morwin – bass
Marcin – drums

Strona zespołu:
https://www.facebook.com/pg/Helroth/

MERKFOLK – powstał na początku 2013 roku z inicjatywy rodzeństwa – Irminy i Rafała. Od listopada 2013 zespół regularnie koncertuje. Występowali, między innymi, na Ogólnopolskich Zlotach Miłośników Folk Metalu, Ragnard Rock Festiwal (Francja), Kalevala Polish Tour, Hellhammer Festiwal (Czechy). Mieli okazję grać na jednej scenie z Percivalem Schuttenbachem, Kalevalą, Welicorussem, Arkoną, Primordialem, Nokturnal Mortum, Wardruną, Skiltronem, The Moon and the Night Spirit, Nine Treasures i innymi.

Nazwa zespołu, w luźnym tłumaczeniu (z norweskiego), oznacza „niosący folk”. Utwory Merkfolk to wpadające w ucho melodie, grane przez akordeon i skrzypce oraz ciężkie brzmienie gitar i perkusji, okraszone kobiecym growlem. W październiku 2014 r. miał premierę pierwszy teledysk Merkfolk do utworu „Topielica”. W lipcu 2015 r. zespół wydał, nakładem wytwórni Art of the Night Productions, swoją pierwszą płytę LP pt. „The folk bringer”.  W grudniu 2015 r. Folk-metal.nl uznało płytę „The folk bringer” debiutanckim albumem roku. Merkfolk jest laureatem kilku nagród, między innymi przeglądu kapel na Cieszanów Rock Festiwal 2016.
Obecny skład to:
Agata Tutkaj – wokal
Katarzyna Nowosadzka – skrzypce, wokal
Kacper Pawłowicz – akordeon
Irmina Frąckiewicz – gitara
Łukasz „Ziomek” Hawryluk – bas, chórki
Rafał „Baton” Frąckiewicz – perkusja.

Strona zespołu:
https://www.facebook.com/Merkfolk/