Supporty przed koncertem CLUTCH w Proximie!

Metal Mind Productions podało informację o supportach, które będą towarzyszyły amerykańskiemu stoner rock’owemu zespołowi CLUTCH na jedynym koncercie w warszawskim klubie Proxima!

Formacji promującej swój dwunasty album zatytułowany „Book of Bad Decisions” będą towarzyszyły: THE PICTUREBOOKS (blues/rock) oraz OCTOPUSSY (stoner metal).

Koncert już 7 grudnia! Bilety kolekcjonerskie w przedsprzedaży są dostępne na stronie organizatora: http://shop.metalmind.com.pl.

.

Opis kapel:
THE PICTUREBOOKS – to bluesowo-rockowe duo składające się z Fynna Clausa Grabke (wokal, gitara) oraz Philippa Mirtschinka (perkusja). Ich przełomowy album „Imaginary Horse” z 2014 roku nagrany został w tym samym garażu, w którym muzycy regularnie doglądają swoich motocykli – a także tworzą własne instrumenty, których brzmienie dodaje nagraniom dodatkowej 'mocy'. W muzycznej prasie panuje pogląd, że The Picturebooks grają rock n' rolla o zapachu wysokooktanowej benzyny. W swojej karierze porwali już tłumy podczas licznych festiwali muzycznych, w tym Rockavaria i Sziget oraz supportując Eagles Of Death Metal na ich amerykańskiej trasie koncertowej.

OCTOPUSSY – trójmiejski zespół rockowy łączący brzmienia rock’n’roll, stoner, blues z odbijającym się echem klimatu południa Stanów Zjednoczonych. Zespół wydał w 2013 roku debiut, który zebrał dużo pozytywnych recenzji w Polsce i na świecie. Silną stroną Octopussy są energetyczne koncerty, dzięki którym zespół systematycznie zbiera nowych fanów. W listopadzie 2017 odbyła się premiera drugiego wydawnictwa pod tytułem „Dwarfs & Giants”, na którym usłyszeć można głos Jana Babińskiego, nowego wokalisty. Płyta została nagrana na żywo w Highwave studio w kwietniu 2017, pod okiem Jana Galbasa, producenta i pierwszego wokalisty zespołu. Nową płytę promuje opublikowany na YouTube singiel „Birdman”, nagrany na żywo w Custom 34.