Terror Pit vol. 2: THERMIT, DEATHINITION, WAR MESSIAH, WITCHRITE, PANDEMIC OUTBREAK – 15.09.18 / Gorzów Wlkp.

Gorzów Wielkopolski nie słynie z wielu metalowych imprez dlatego fanom cięższych brzmień z pomocą przychodzi mini-fest Terror Pit vol. 2

Na drugiej edycji wydarzenia dla prawdziwych maniaków terroru zaprezentują się: THERMIT (heavy), DEATHINITION (thrash), WAR MESSIAH (thrash/death) dla którego będzie to pierwszy koncert po reaktywacji,  WITCHRITE (thrash) oraz PANDEMIC OUTBREAK (death).

Taki wybuchowy zestaw usłyszycie już 15 września w lokalnym klubie Magnetoffon.

.

.

THERMIT / DEATHINITION / WAR MESSIAH / WITCHRITE / PANDEMIC OUTBREAK

Kiedy: 15.09.2018 (sobota);
Gdzie: klub Magnetoffon (ul. W. Jagiełły 11, Gorzów Wlkp.);
Wejście: 18:00;
Bilety: 15 PLN (w przedsprzedaży) / 20 PLN (w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/372436816616105/

Opis kapel:
WAR MESSIAH – specjalnie na koncert Terror Pit powraca lokalny War Messiah. To Thrash/Death Metalowa kapela z Gorzowa Wlkp. Oficjalnie grająca od 2010 roku. Na swoim koncie mają demo ‘’Dirty, Noisy, Angry’’ z 2011 roku, album promocyjny ‘’Dehumanized Mankind’’ z 2013 roku, oraz album EP „Graveyard Feeding”, którego premiera miała miejsce 12.03.2014 roku. Mieli okazję supportować występy takich zespołów jak Christ Agony, Furia i Materia. Skład zespołu w niewielkim stopniu zmieniał się czterokrotnie. War Messiah wraca w składzie: Bartosz Majka (wokal), Paweł Sroka (gitara prowadząca/rytmiczna), Sławek Wojnicki (gitara prowadząca/rytmiczna), Przemek Hampelski (perkusja) oraz Special Guest (bas).

DEATHINITION – thrash metalowy zespół Deathinition powstał w 2008 roku, pierwszy koncert zagrał w marcu 2009 roku w bydgoskiej Estradzie. Dwa lata później grupa wydała pierwsze demo, a w 2013 roku EPkę „Art Of Manipulation”. Płyta ta doczekała się entuzjastycznych recenzji na całym świecie oraz dwóch reedycji: jako kasetowy split z kanadyjskim Terrifier (2015, Tridroid Records, USA) oraz jako split CD z cyklu Bootcamp Series (2017, Divebomb Records, USA). Obecny skład wykrystalizował się w 2014 roku. Dziś Deathinition tworzą: Igor Kościelniak (gitara), Adam Langowski (wokal), Witold Kozak (perkusja), Maciej Piszczek (gitara) i Miłosz Wardański (gitara basowa). Zespół dzielił scenę z takimi gwiazdami jak: Andralls, Assassin, Bonded By Blood, Candlemass, Christ Agony, Death Angel, Elm Street, Fueled By Fire, Helstar, Hirax, Kat, Majster Kat, Saxon, Suicidal Angels, Vicious Rumors, Violator oraz większością nowofalowych ekip z Polski. Grupa trzykrotnie wystąpiła podczas Śliwka Fest, dwukrotnie na Muszla Fest, a w 2016 roku na Rock Hard Ride Free Festival oraz na bydgoskich juwenaliach. Mówią, że zagrają wszędzie i w każdych warunkach porwą publikę do szaleńczego headbangingu. Bydgoski zespół Deathinition jest ponadto jednym z bohaterów międzynarodowej gry planszowej Thrash’n Roll, stworzonej przez Tailor Games. Fabuła gry przedstawia losy kilku zespołów metalowych i jest to pierwsza tego rodzaju gra na świecie. Produkcja jest bardzo wysoko oceniana przez ekspertów.

Linki:
http://deathinition.pl/ 

THERMIT – zespół powstał na przełomie 2009 i 2010 roku z inicjatywy Jendrasa, Młodego i Przydepa. Po okresie instrumentalnego młócenia miejsce za mikrofonem zajął Trzeszczol. Zespół ruszył na poważnie dopiero rok później, kiedy za bas chwycił Fabian. Tak ukształtowała się ekipa przyjaciół, która pod nazwą ThermiT nagrała EP „Encephalopathy”. Po ograniu setek scen i zwycięstwach na wielu festiwalach muzycznych zespół wydał w 2016 roku debiutanckiego long playa „Saints”, który otwiera kolejny rozdział w historii ThermiTa. Po bardzo udanej trasie w Anglii pod koniec 2017 roku przyszedł czas na koncerty w ulubionych polskich miastach.

Linki:
https://www.youtube.com/watch?v=LVsMBc6M-OM
https://thermitmetal.com/

WITCHRITE – agresywny thrash metal inspirowany crust-punkiem ze społeczno-politycznym przekazem. Powstały w 2007 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Do dziś grający w niezmienionym składzie. W listopadzie 2017 ukończył sesje nagraniowe na nowy album, który ukazał się wiosną na CD oraz kasecie a do czasu koncertu powinien być dostępny również winyl.

Linki:
www.witchrite.bandcamp.com 
www.facebook.com/witchrite

PANDEMIC OUTBREAK – horda z Gdańska założona pod koniec 2014 z inicjatywy Mateusza Mencla. Na swoim koncie ma wiele koncertów oraz EP „Rise of the Damned” wydaną na CD i kasecie. Obecnie kapela przygotowuje sie do nagrania nowej EP pod koniec 2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=_yRxzFupaIg
https://www.facebook.com/PandemicOutbreakThrash/