THE CONTORTIONIST – 08.08.19 / Warszawa

W połowie wakacji na jedynym koncercie w Polsce pojawi się progressive metalowa perełka ze Stanów Zjednoczonych – THE CONTORTIONIST!

Muzycy pojawią się 8-ego sierpnia w warszawskim klubie Hydrozagadka w ramach promocji niezwykle ciepło przyjętego przez krytyków albumu pt. „Clairvoyant”.

Nie zabraknie także miejsca na starsze numery z płyt takich jak „Language” czy „Exoplanet”.

THE CONTORTIONIST / support

Kiedy: 08.08.19 (czwartek);
Gdzie: Hydrozagadka (ul. 11 Listopada 22, Warszawa);
Start imprezy: 19:00;
Bilety: 55 PLN (w przedsprzedaży tutaj od 25.05) / 65 PLN (biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, ticketos.pl, Media Markt, Empik) / 75 PLN (w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1123696247813587/

Opis zespołów:
THE CONTORTIONIST
(eOne / Good Fight Music, USA) – progresywny metal:

Amerykanie od momentu rozpoczęcia działalności w 2007 roku przeszli niemałą metamorfozę. Pierwsze podboje pozwalały klasyfikować zespół w gatunku deathcore’owym, jednak progresywno-djentowe inspiracje wzięły górę. Dzisiaj słychać w ich twórczości idealny balans pomiędzy metalową dynamiką i dokładnością a prog-rockową duszą. Przez 12 lat odhaczyli na mapie sporo krajów, a scenę dzielili z takimi tuzami jak Animals As Leaders, Born Of Osiris, Periphery, Between the Buried and Me, After the Burial czy TesseracT. The Contortionist na swoim koncie mają 4 albumy studyjne i 4 EPki. Znakomicie przyjęty został ich ostatni materiał „Clairvoyant” z 2017 roku, zarówno przez fanów jak i media. Na liście prestiżowego magazynu Billboard 200 w kategorii Independent Albums dotarł na 8 pozycję, a w kategorii Hard Rock Albums zajął 7 miejsce. Subtelność, niepokój, alienacja to słowa, którymi można opisać trudny w odbiorze materiał z „Clairvoyant”. Trudny, ponieważ za inspiracją liryczną albumu stoi śmierć bliskiej osoby. Jednak wyjątkowo dobrze korespondujący z muzyką wokal Michaela Lessarda pozwala zatopić się w dźwiękach oferowanych przez zespół już po krótkiej chwili. Wielu dziennikarzy okrzyknęło The Contortionist jako objawienie sceny progresywnej ostatnich lat, a o ich sile scenicznej będziemy mogli przekonać się już w sierpniu!

Linki:
https://www.facebook.com/thecontortionist/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.