Top #3: Polskie albumy 2017 [Wyniki]

Nadeszła pora na ogłoszenie wyników pierwszego w naszej historii rankingu podsumowującego muzyczny rok! Nasz debiut poświęcony był wyłącznie polskiej scenie metalowej, z którą jesteśmy nierozerwalnie połączeni od 1995 roku. 

Ranking Top #3: Polskie albumy 2017 to zbiór wybranych przez naszych czytelników płyt, które najczęściej gościły w słuchawkach/głośnikach i takich, które najbardziej zapadły wam w pamięć w 2017 roku. Nie proponowaliśmy żadnej kapeli, choć oczywiście mamy subiektywnych faworytów (nikt z redakcji nie mógł wziąć udziału), po to żeby dać naszym czytelnikom pole do popisu. Wskazówką mogły być nasze recenzje, ale nic ponad to!

Być może w przyszłym roku postaramy się także o podsumowanie roku w innych kategoriach (wydarzenia, albumy z zagranicy, news roku), ale to wszystko zależy od was! Natomiast tym roku otrzymaliśmy prawie 100 propozycji albumów – od nieznanych nawet nam, po największe „pewniaki”. Rozbieżność głosów była potężna, co świadczy o tym, że był to doskonały rok dla polskiej muzyki! Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – od stoner metalu, przez odmiany progresywne, po brutal downtuned death metal.

Niemniej jednak… na pewno domyślacie się jaki gatunek dosłownie zmiażdżył konkurencje ilością propozycji? Spójrzcie na poniższą listę!

Top #3: Polskie albumy 2017 według czytelników Atmospheric Magazine oraz kolejne miejsca:

#1: DECAPITATED – „Anticult”

#2: BLAZE OF PERDITION – „Conscious Darkness”

#3: THAW – „Grains” / MASACHIST – „The Sect (death REALigion)”

#4: ANIMA DAMNATA – „Nefarious Seed Grows To Bring Forth Supremacy Of The Beast”

#5: SALTUS – „Jam jest Samon!”

#6: MORD’A’STIGMATA – „Hope”

#7: STWORZ – „Wołosożary”

#8: DOPELORD – „Childern of the Haze”

#9: IN TWILIGHT’S EMBRACE – „Vanitas”

#10: VARMIA – ” Z Mar Twych” / DAGORATH – „Glare of the Morning Star”

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy! Zgadzacie z naszą listą? Czekamy na wasze opinie, piszcie.