TRANSGRESJA, DOLINA CIENI – 18.11.17 / Myślenice

W listopadzie czeka nas jeszcze jeden koncert owiany mrokiem i aurą tajemniczości. W Myślenicach zaprezentują się dwie atmosferyczne kapele, które nie imają się żadnych definicji – DOLINA CIENI oraz TRANSGRESJA.

18 listopada w pubie Pod Parasolkami będzie okazja do refleksji i posłuchania TRANSGRESJI, której nazwa zdradza bardzo wiele o podejściu zespołu do muzyki. Śląsko-dąbrowski zespół gra szeroko pojęty alternatywny metal/rock.

Drugą kapelą jest atmospheric doom metalowa DOLINA CIENI, która na naszych łamach zdobyła bardzo przychylne recenzje. Więcej o zespołach poniżej.

DOLINA CIENI / TRANSGRESJA

Kiedy: 18 listopada 2017 (sobota);
Gdzie: pub Pod Parasolkami (ul. Klakurki 7a, Myślenice);
Wejście: 19:00;
Bilety: 10 PLN (w dniu koncertu na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/732916440231971/

Opis kapel:
DOLINA CIENI – początki zespołu Dolina Cieni sięgają odległego 2002 roku. W tym czasie w Myślenicach powstał zespół Fame Fatal, założony przez dwóch przyjaciół Dawida Golonek (gitara basowa) i Marka Węgrzyn (wokal). Zafascynowani muzyką metalową stworzyli własny zespół, którego skład uzupełnili: Mateusz Golonek (gitara), Marek Górka (gitara) i Marek Dzieża (perkusja). Dzięki polskim tekstom oraz mieszaniu różnych odmian metalu, Fame Fatal zaczęło tworzyć własne rozpoznawalne kompozycje. Po kilku miesiącach zespół zaczął koncertować oraz brać udział w przeglądach zespołów amatorskich z mniejszymi i większymi sukcesami. Z biegiem czasu nastąpiła zmiana perkusisty – w miejsce Marka Dzieży wskoczył Grzegorz „Beny” Szczygieł. W tym składzie zespół zarejestrował dwie płyty demo, na których znalazło się kilkanaście utworów. Po pierwszych przygodach z nagrywaniem Fame Fatal zaczął występować w różnych zakątkach południowej Polski. W roku 2008 nastąpiła zmiana na stanowisku gitarzysty. Damian Łapa zastąpił Mateusza Golonek. Rozpoczynają się również przygotowania do nagrania pierwszej profesjonalnej płyty. W 2010 roku zespół wydaje płytę „Ukryte zło” zrealizowaną w studiu Rapid Fire.
Z biegiem czasu i nabytego doświadczenia zaczęły powstawać nowe utwory, które wzniosły wiele nowatorskich i niespotykanych dotąd rozwiązań w działalności zespołu. Przez około rok czasu zespół skupia się na tworzeniu materiału na nową płytę. Rozpoczynają się pierwsze próby aranżacji instrumentów klawiszowych, które nadają nowego oblicza utworom. W związku z tym, chcąc utrzymać spójność warstwy lirycznej i muzycznej, zespół w 2014 roku zmienia nazwę na „Dolina Cieni”. Pod nowym szyldem rozpoczyna rejestrację materiału.

Przez kilka miesięcy zespół pracuje nad realizacją i produkcją debiutanckiej płyty. W styczniu 2015 roku na światło dzienne wychodzi płyta „Wzgórze Tysiąca Dusz”, która od razu spotyka się z pozytywnym odbiorem słuchaczy i recenzentów. Tuż po wydaniu płyty następuje zmiana personalna. Nowym gitarzystą zostaje Marek Czarniak, który zastępuje Marka Górkę. Zespół w nowym składzie promuje swoją debiutancką płytę, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców…
Strona:
https://www.facebook.com/DolinaCieniOfficial/


TRANSGRESJA – śląsko-dąbrowski zespół, grający szeroko pojęty alternatywny, ciężki rock/metal. Założony w 2015 roku, po okresie przygotowywania materiału, zadebiutował na scenie w lutym 2016. Niedługo później światło dzienne ujrzało pierwsze demo zespołu – „Ludzie atomów masowej destrukcji” – zawierające trzy utwory nagrane na tzw. „setkę”.

Zespół jest laureatem przeglądów muzycznych: „100-tka i gra muzyka” w Dąbrowie Górniczej, „FAZA 2017” w Katowicach oraz „Rockosz 2017” w Bielsku-Białej. Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów, dzielili scenę z zespołami takimi jak : Srogo, Lao Che, Lunapar, Proletaryat czy T.Love. W 2017 zagrali podczas Juwenaliów Podbeskidzia przed Happysad, oraz podczas finalowego dnia Juwenaliów Śląskich przed Organkiem i Luxtorpedą.

Zgodnie z duchem transgresjonizmu – przekraczania granic, łamania utartych schematów – muzyka Transgresji, czerpiąca inspiracje z wielu różnorodnych źródeł, nie daje się łatwo zaszufladkować w jednym gatunku.
Strona:
https://www.facebook.com/transgresja/