Trasa koncertowa „A Mile Beneath the Ocean” w 4 polskich miastach!

„A Mile Beneath the Ocean Tour” to międzynarodowa trasa trzech progressive/doom metalowych formacji z Czech i Polski. Koncerty wchodzące w skład tour’u odbędą się w czterech polskich oraz trzech czeskich miastach! 

.

POSTCARDS FROM ARKHAM (CZ), czyli progressive metalowi uczestniczy zeszłorocznej edycji festiwalu Prog in Park w Warszawie oraz existential doom metalowy projekt ET MORIEMUR (CZ), do pary z białostocką formacją DEATH HAS SPOKEN po polskiej stronie granicy zawitają do Krakowa, Wrocławia, Łodzi oraz Warszawy. W Czechach (bez DEATH HAS SPOKEN) kawalkada wystąpi w Ołomuńcu, Brnie oraz w Pilznie!

Organizatorem trasy jest polska agencja koncertowa The Hanged Men Booking.

Rozpiska trasy „A Mile Beneath the Ocean Tour”:
06.04.19 – Ołomuniec (15 Minut) z DYING PASSION, TRIBE OF MISERY;
19.04.19 – Pilzno (Divadlo Pod Lampou);
20.04.19 – Brno (Melodka);
26.04.19 – Wrocław (Liverpool) z DHS;
27.04.19 – Łódź (Magnetofon) z DHS + TBA;
10.05.19 – Warszawa (VooDoo Club) z DHS + TBA;
11.05.19 – Kraków (RockShot Pub) z DHS.

 

Opis zespołów (materiały organizatora):
POSTCARDS FROM ARKHAM (CZ):
Czesi z Postcards From Arkham podbiją serca fanów mieszanką progresywnego, atmosferycznego metalu z post-rock’iem, a nawet muzyką filmową. W ich tekstach usłyszymy fascynacje twórczością H.P. Lovecrafta czy Edgara A. Poe. Zespół z Havířova ma na koncie już cztery albumy studyjne – „Oceanize” (2012), „ÆØN5” (2015), „Manta” (2017) oraz najnowsze dzieło zatytułowane „Spirit” z 2018 roku.
Muzycy już raz mieli okazje zaprezentować się przed polską publiką u boku takich gwiazd jak Ihsahn, Leprous czy Tides From Nebula podczas festiwalu Prog in Park II w warszawskiej Progresji. Zespół krótkim setem zdołał zaskarbić sobie sympatię polskich fanów progresywnego grania, co zaowocowało powrotem Postcards From Arkham do naszej ojczyzny… już w roli headlinera.
Podczas trasy usłyszymy fragmenty nowego albumu pt. „Oakvyl”, którego premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

Szczególnie polecamy fanom: God Is An Astronaut, If These Trees Could Talk…

Linki:
https://postcardsfromarkham.bandcamp.com/music
https://www.facebook.com/PostcardsFromArkham/

ET MORIEMUR (CZ):
Czyli “i umrzemy” – to wiele wyjaśnia. Choć jeszcze więcej o Et Moriemur powie wam fakt, że młodzi Czesi swój ostatni, już trzeci w dorobku, album zatytułowany „Epigrammata” wydali w barwach międzynarodowej wytwórni Transcending Obscurity Records.
Krążkiem wydanym w 2018 roku zespół uznanie krytyków na całym świecie, czyniąc z Et Moriemur jeden z najbardziej perspektywicznych doom metalowy zespołów w Czechach.
Zespół poczyna sobie coraz śmielej, dzieląc się z fanami pogrzebowego grania niemalże „ścieżkę dźwiękową” do codziennego, pełnego absurdów świata.

Szczególnie polecamy fanom: Evoken, Ahab…

Linki:
https://etmoriemur.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/etmoriemur/

DEATH HAS SPOKEN (Białystok):
Białostoccy doom metalowcy dzielą swoich fanów na dwie grupy – tych którzy kręcą młyn w do niemalże funeral metalowych temp oscylujących w okolicach 90 BPM i tych dla których występ Death Has Spoken jest niczym mroczny rytuał – lub zgodnie z nazwą, przemówieniem śmierci.

Zespół będzie promować swój debiutancki album pt. „Fade”, ale na pewno nie zabraknie kilku nowych numerów, które znajdą się na drugim krążku którego premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

Szczególnie polecamy fanom: My Dying Bride, Katatonia, Doom:VS…

Linki:
https://deathhasspoken.bandcamp.com/ 
https://www.facebook.com/deathhasspoken/