TRAUMA, CZORT, HALUCYNOGEN – 31.05.19 / Rzeszów

Ostatniego dnia maja czeka nas kolejne wydarzenie spod znaku Echo Experiment w rzeszowskim klubie Vinyl.

31 maja zaprezentuje się legenda polskiego death metalu – TRAUMA. Ekipa z Elbląga wystąpi w towarzystwie młodej, choć coraz bardziej popularnej black metalowej formacji CZORT ze Śląska oraz lokalnej ekipy HALUCYNOGEN (thrash metal/hardcore).

TRAUMA / CZORT / HALUCYNOGEN

Kiedy: 31.05.19 (piątek);
Gdzie: klub Vinyl (al. Marszałka Piłsudskiego 31, Rzeszów);
Start imprezy: 19:00;
Bilety: wkrótce więcej informacji.

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/2281387962148514/

Opis zespołów:
TRAUMA – Trauma, żywa legenda polskiej sceny death metalowej. Zespół, który swoją machinę oblężniczą uruchomił już w 1988 roku i od tamtej pory nieprzerwanie brnie do przodu, wydając regularnie płyty, które dowodzą siły ekipy z Elbląga. Trauma to jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji death metalowych. Zaczęła funkcjonować pod koniec lat 80-tych jako Thanatos. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na Trauma i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż po dziś dzień. Na przestrzeni ponad dwóch dekad działalności Trauma wydała siedem studyjnych, płyt, jeden album koncertowy oraz album o charakterze retrospektywnym, na którym znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności. Na przestrzeni prawie 30 lat istnienia zespołu, Trauma zagrała mnóstwo koncertów u boku gwiazd metalu z całego świata. Koncertowała z powodzeniem na prestiżowych trasach koncertowych jak i festiwalach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Grała w wielkich halach koncertowych, jak i w małych klubach zbierając całymi latami doświadczenie i obycie scenicznie. Płyty zespołu recenzowane były przez najbardziej prestiżowe i uznane periodyki na świecie poświęcone muzyce metalowej. Videoklip „The Elegy for Doom” emitowany był wielokrotnie przez najbardziej znaną stację muzyczną na świecie MTV 2 w Stanach Zjednoczonych.

W sierpniu 2017 Trauma wystąpiła na prestiżowym festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie łódzkim pokazując znakomitą formę koncertową licznie zgromadzonej publiczności. W październiku 2017 dzięki Deformeathing prod. ukazała się na rynku kolejna reedycja, tym razem legendarnego, debiutanckiego albumu „Comedy is Over”. Jesienią 2017 roku zespół zagrał pierwszą część trasy promującej tą płytę i po nowym roku kontował promocyjna batalie na serii koncertów w całym kraju.
W obecnej chwili zespół kończy w studio prace nad nowym studyjnym albumem, który zamierza wydać w 2019 roku.

Linki:
https://traumadeath.bandcamp.com/
www.trauma.art.pl

CZORT – tworzony przez kilku dla wielu, siewca bluźnierstwa opluwający fałszywe idee stworzone przez kłamców dla głupców.
Klasyczny black metal i doskonale przyjęta debiutancka płyta „Czarna Ewangelia”.

Linki:
www.facebook.com/czortbluznierca
www.czortbluznierca.bandcamp.com

HALUCYNOGEN – zespół powstał w styczniu 2006 roku z inicjatywy Mańka i Maya. Po kilku próbach skład uzupełnili Fishdick i Jac.
W kwietniu 2006 zespół zadebiutował na żywo , jednocześnie wyznaczając sceniczny image Halucynogen. Zaliczając kolejne koncerty , stali się rozpoznawalnym zjawiskiem na muzycznej scenie z gatunku ciężkich brzmień.
Wypracowany styl Halucynogen to mocny metal, ocierający się o rejony hardcore z elementami thrash.
Charakterystyczne dla zespołu są polskojęzyczne texty i białe kombinezony.
Obecnie Halucynogen to mieszanka wielu wypadkowych ciężkiej muzyki metalowej, znajdziemy tutaj death, thrash, hardcore a nawet black metalowe riffy.
Już pod koniec marca 2019 zespół wejdzie do studia by nagrać nowy materiał o roboczym tytule „Zaraza”.

Linki:
www.facebook.com/halucynogen
www.halucynogen.bandcamp.com