Tryptyk koncertowy z Banshee Booking – część 1

Zbaczając nieco z metalowego kursu, prezentujemy wam bardzo ciekawą inicjatywę zaprzyjaźnionej organizatorki z Banshee Bookingkoncertowy tryptyk, czyli serię trzech psychodelicznych wydarzeń w klubie Pijana Czapla w Olsztynie.

Kolejne zespoły będą ujawnione stopniowo, ale niezmiennie możecie spodziewać się wszelakich godnych uwagi odmian muzyki experimental oraz psychedelic, bez ograniczeń i ram gatunkowych!

Pierwsza część tryptyku odbędzie się już 29 kwietnia, natomiast następne będą odbywały się w (około) miesięcznych odstępach, a poniżej przedstawiamy pełną , gatunkową rozpiskę tej awangardowej serii (a wychodzimy z założenia, że nie tylko metalem człowiek żyje):

Część 1 (29 kwietnia) – puchnący, psychodeliczny jazz, ambient, noise, experimental, alternative;
Część 2 (20 maja) – surrealistyczny folk, elektronika, psychodeliczny drone;
Część 3 (24 czerwca) – stoner, doom, grunge, kosmiczny psycho-vintage, sludge’owe piwerka.

A oto opis części pierwszej, na której usłyszycie dwa zespoły – LONKER SEE (psychodeliczny jazz, ambient, noise, trans) oraz JESIEŃ (rock, experimental, noise, pseudo-jazz):

Już 29 kwietnia, spod pazura Olsztyńskiego *Trygława, wyleją się dźwięki Gdyńskiego kwartetu Lonker See, oraz Toruńskiego trio – Jesień.

LONKER SEE  (Gdynia):
Malunki dźwiękiem, bezdenne, transowe farbki… wbrew pozorom totalnie nie ma lekko. Spod palców członków zespołu Lonker See wypływają gatunkowe nieoczywistości. Bluszcz pulsujących, gitarowych dźwięków okalają w ryzach genialny, jazzowy chaos.
Projekt urodzony z inicjatywy ambientowego duetu Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po czasie poszerzyli skład zespołu o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa.
https://facebook.com/LonkerSee/
https://lonkersee.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=geAYm6tn9p8

JESIEŃ (Toruń):
To jest brudne. Kto przylezie z ciągotami do muzy alternatywnej, ten się z radością upierdoli. Niewybredna teksty, gitarowy przester, belgijska, psychodeliczna czekolada z petami.
Jesień to Toruńskie trio, w którego skład wchodzi basista Michał Supcziński, perkusista Maciej Karmiński oraz gitarzysta i wokalista Szymon Szwarc. Skonfigurowani również w bandach Święto Zmarłych i Wesele, związani z wytwórnią Złe Litery. Tak się chłopaki razem bujają i jest z tego dobro.
https://www.facebook.com/grupajesien/
https://jesien.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=x_H4o2eviO0

Bez sztucznego dystansu zespół-publiczność, publiczność-publiczność, zespół-zespół. Uprasza się o puchnięcie ze swobody, prostoty odbioru muzy i bezczelną radość.

*Trygław – góra o trzech wierzchołkach/ptak, który daje wgląd na inny poziom wszechświata. Każda z jego trzech głów wypatruje przejawów łamania porządku kosmicznego.

LONKER SEE + JESIEŃ
Kiedy: 29.04.17, godz. 20:00;
Gdzie: Klub Pijana Czapla (ul. Górna 1, Olsztyn);
Bilety: 15 PLN (na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1352749781435515/

Bądźcie czujni, niedługo kolejne części tryptyku!