VADER na festiwalu intertony 2019!

Organizatorzy festiwalu InterTony 2019 poinformowali o obsadzeniu pozycji headliner’a zbliżającej się edycji imprezy – na czele stawki zobaczymy legendę polskiego death metalu!

15 czerwca w Chojnicach pojawią się muzycy formacji VADER! Peter i spółka to bezsprzecznie legendy metalowej sceny, która funkcjonuje nieprzerwanie od 36 lat. Przebijając się przez żelazną kurtynę, momentalnie stali się naszym głównym muzycznym towarem eksportowym. Ich ostatni album „The Empire” został wydany w 2016 roku i jest jedenastym wydawnictwem formacji. Muzycy pracują nad nowymi kompozycjami, które ujrzą światło dzienne 31 maja 2019 roku nakładem Nuclear Blast.

Wszystko wskazuje na to, że InterTony będą świetną okazją dla fanów gatunku, aby usłyszeć premierowe utwory po raz pierwszy na żywo.

Fot. 1 – Vader. Aut. Kate Bujas

Festiwal InterTony jest organizowany przez wolontariuszy z Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Chojnickie Centrum Kultury oraz muzyków i wolontariuszy z miast partnerskich – Emsdetten (Niemcy) i Hengelo (Holandia), których udział umożliwia wsparcie Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej. Podczas czwartej edycji wystąpi siedem zespołów reprezentujących polską, niemiecką i holenderską scenę metalową oraz hardkorową. Organizatorzy w ten sposób celebrują trwającą od 13 lat współpracę między muzykami oraz organizacjami pozarządowymi z tych miast.

Wstęp: bezpłatny
Miejsce: Chojnice, stadion „Kolejarz 1926”, ul. Lichnowska 1
Otwarcie bram: 15:00

Szczegóły:

http://www.fundacja.pomorskie.info
www.facebook.com/intertonyfest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.