WARFIST, EXCIDIUM, HAUNTED CENOTAPH – 21.04.18 / Rzeszów

Z początkiem roku nakładem Godz Ov War Productions ukazał się split zielonogórskiego WARFIST oraz rzeszowskiego EXCIDIUM, przynosząc dużo perwersyjnej radości maniakom brudnego black/thrash metalu.

„Laws of Perversion & Filth”, czyli owy piekielny owoc powstały w wyniku tego nieświętego przymierza zbiera same wysokie noty, ale czymże jest czarny thrash metal, jeśli nie muzyką do prezentowania na żywo, przy dźwięku łańcuchów i szczęku kufli?

Z tej właśnie okazji obie kapele zagrają 21 kwietnia w rzeszowskim Klubie Vinyl. Cały koncert otworzy HAUNTED CENOTAPH – kapela młoda stażem, ale stara duchem, pokazująca że przedwieczny doom/death metal ma się cały czas dobrze!

 

WARFIST / EXCIDIUM / HAUNTED CENOTAPH

Gdzie: klub Vinyl (al. Piłsudskiego 31, Rzeszów);
Kiedy: 21.04.18;
Wejście: 19:00;
Bilety: 20 PLN (w dniu koncertu od 19:00 do 20:30) / 25 PLN (w dniu koncertu po 20:30).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/206100983306854/

Opis kapel:
WARFIST (blackened thrash metal):
WARFIST to zielonogórski band działający od 2004 roku. Idea stojąca za powstaniem zespołu była prosta – granie chamskiej, agresywnej i do szpiku kości metalowej muzy. Inspirowani takimi tuzami jak Bathory, Venom, Sodom, Slayer czy Motorhead przez wszystkie lata swojej działalności wiernie trzymali się tej zasady, proponując swoim odbiorcom 666% metalu w metalu. Po wydaniu debiutanckiego albumu „The Devil Lives in Grünberg”, kapela wydała dwa lata temu bardzo dobrze przyjęty drugi album „Metal to the Bone” dla Godz Ov War Production, a na początku tego roku, dla tej samej wytwórni, split z EXCIDIUM „Laws of Perversion & Filth”.

Skład:
Mihu – wokal, gitara;
Pavulon – bębny;
Nechrist – bas (live).

Linki:
www.facebook.com/warfisthorde
www.warfist.bandcamp.com

EXCIDIUM (blackened thrash metal):
Nawałnica zwana EXCIDIUM rozpoczęła swój byt w 2006 roku w Rzeszowie i od tego czasu nieprzerwanie się rozprzestrzenia. Zespół ma już na koncie kilka dobrze przyjętych wydawnictw utrzymanych w klimacie blackened thrash metalu, a na najbliższych koncertach promować będzie swój ostatni materiał – split z zielono górskim WARFIST pt. „Laws of Perversion & Filth”. Po dziś dzień EXCIDIUM miało okazję dzielić scenę z takimi nazwami jak KAT, Impiety, Witchmaster, Bloodthirst, Bestial Raids czy Infernal War.

Skład:
Hans Gruber – gitara;
Cuntreaper – wokal;
Thot – perkusja;
Golem – bas.

Linki:
www.facebook.com/excidiumdivision
www.excidiumdivision.bandcamp.com

HAUNTED CENOTAPH (death doom metal):
W 2017 Rzeszowie powstał nowy hord HAUNTED CENOTAPH, złożony między innymi z byłych i obecnych muzyków EXCIDIUM. Kapela wkrótce wypuści demo składające się z czterech numerów oraz jednego coveru. Póki co można sprawdzić dwa numery z próby, a więcej szczegółów niebawem.

Skład:
Coffin Crawler – wokal;
Golem – gitara;
Brewhammer – bas;
Scholomance – perkusja.

Linki:
www.facebook.com/Haunted-Cenotaph-150906512232754/