WELICORUSS i VALKENRAG – wspólna trasa koncertowa

Rosyjski symfoniczny black metalowy WELICORUSS rusza na trasę koncertową w towarzystwie polskiej melodic viking death metalowej hordy VALKENRAG, tworząc zabójczą parę headliner’ów na „Polish Tour 2018”!

Zespoły w towarzystwie lokalnych supportów pojawią się jeszcze w tym roku aż w 12 polskich miastach! Wrocławiu, Włocławku, Szczecinie, Toruniu, Chorzowie (bez VALKENRAG), Bielsku-Białej, Warszawie, Gdańsku, Opolu, Łodzi, Skarżysko-Kamiennej oraz w Krakowie na Ancestor Fest IV.

Po zakończeniu trasy w Polsce, oba zespoły udają się na dwa zagraniczne koncerty – 8 grudnia do Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), następnie 22 grudnia do Cham (Niemcy). Pełną rozpiskę koncertową znajdziecie poniżej!

Rozpiska koncertów „Polish Tour 2018”:
04.10 – Wrocław – Ciemna Strona Miasta / z WARBELL, LIVER

05.10 – Włocławek – Czarny Spichrz
06.10 – Szczecin – Rocker Club / z BLäKKEN
07.10 – Toruń – Dwa Światy / z ETERITUS
12.10 – Chorzów – TBA
08.11 – Bielsko-Biała – Rudeboy Club / z RADOGOST
09.11 – Warszawa – VooDoo Club / z RUNIKA, AETHE, SACRIMONIA
10.11 – Gdańsk – TBA / z NORTHERN, WINDMILL
15.11 – Opole – Zebra / z AZEL’S MOUNTAIN, SEKATOR
16.11 – Łódź – Magnetofon / z AETHER, NERVILLE
17.11 – Skarżysko-Kamienna – Semafor / z MERKFOLK, RAINCOAT
07.12 – Kraków – Boss Garage Pub / „Ancestor Fest IV” z NETHERFELL, NIĆ ARIADNY, JERNA 

 

Opis kapel:
WELICORUSS (symphonic black metal, RUS):
Welicoruss to zespół grający symfoniczny pagan/black metal. Założony został na Zachodniej Syberii w roku 2005 – obecnie członkowie zespołu przebywają w Pradze. Ich muzyka to połączenie symfonicznych aranżacji z potężnymi riffami gitarowymi i black metalową, progresywną perkusją. Zróżnicowanie wokalu (począwszy od growlu, przez scream, na czystych chórach koncząc) sprawia, że muzyka Weilcoruss jest wyjątkowo różnorodna i wyrazista. Tworząc muzykę, teksty i oprawę koncertów muzycy czerpią pełnymi garściami z tradycji północnoruskiej i skandynawskiej. Członkowie zespołu mają ogromne doświadczenie sceniczne i studyjne, dodatkowo bardzo prężnie koncertują. Dotychczas Weilcoruss zagrał na Hellfest 2017 (France), Wolszeit Festival 2015 (Niemcy), Made of Metal 2014 (Czech), Gothroom Festival 2015 (Słowacja), Exit Festival (Serbia), Metal Heads` Mission 2008 (Ukraina). W tym roku zagra na Ragnarok Festival 2016 w Niemczech.

Linki:
https://soundcloud.com/welicoruss/az-esm-album-preview-2015 
https://www.facebook.com/welicoruss/

VALKENRAG (melodic viking death metal, PL):
Valkenrag swe początki datuje na rok 2006, kiedy to dwóch zapaleńców z Tomaszowa Mazowieckiego stworzyło projekt muzyczny. W zaciszu domowym powstało pierwsze demko (NORDWIND 2008). Następnie, krótko grający album Valkenrag ( 2012 ). Po kilku latach i zmianach personalnych ostał się tylko Lorghat, który kompletując resztę składu zmienił projekt w normalnie funkcjonujący zespół. Owocem wspólnej pracy był pierwszy długogrający album „Twilight of blond and flesh” (2015) wydany przez Art Of The Night Productions. Album został bardzo dobrze przyjęty zarówno na rodzimej ziemi jak i na obczyźnie. Do połowy roku 2017 zespół zdążył zagrać wiele koncertów klubowych jak i festiwalowych dzieląc scenę wespół z takimi grupami, jak: Unleashed, Rotting Christ, Ensiferum, Taake, , Venom, Negura Bunget. I wiele innych.
Muzyka prezentowana przez Valkenrag to melodic death metal silnie osadzony wśród wikińskich i słowiańskich wierzeń, mitów, sag oraz bohaterskich opowieści. Swego czasu zespół okrzyknięto mianem „polskiego Amon Amarth”, jednakże można znaleźć wśród ich twórczości również elementy black metalu i folku. Obecnie VALKENRAG jest w trakcie rejestrowania ścieżek longplaya, którego premiera przewidywana jest na jesień 2018 roku.