Wielka czwórka polskiego stonera wyrusza w trasę!

23-ego lutego w Klubie Ucho w Gdyni odbędzie się nie lada koncert – DOPELORD, SPACESLUG, WEEDPECKER i MAJOR KONG, czyli totalna czołówka stoner-doom’u i okolic na jednej scenie. Wszystko z okazji premiery splitu, na którym znalazły się nagrania wszystkich czterech kapel.

DOPELORD, SPACESLUG, WEEDPECKER, MAJOR KONG – cztery zespoły z absolutnej czołówki stoner-doomu i wszystkich jego okolic skrzyknęły się, żeby wypuścić jedynego w swoim rodzaju splita, którego premiera miała miejsce 1-ego lutego.

Z tej okazji warto poświętować – wszystkie te cztery fenomenalne zespoły wystąpią razem na deskach gdyńskiego Ucha, 23-ego lutego.

DOPELORD / SPACESLUG / WEEDPECKER / MAJOR KONG

Kiedy: 23.02.19 (sobota);
Gdzie: Klub Ucho (ul. Świętego Piotra 2, Gdynia);
Start imprezy: 19:00;
Bilety:  42 PLN (przedsprzedaż tutaj) / 55 PLN (w dniu koncertu na bramce).

Strona wydarzenia:
www.facebook.com/events/2001102396592267/

W takim zestawieniu powyższy kwartet wystąpi także w czterech innych miastach: Poznaniu (24.02), Krakowie (16.03), Warszawie (17.03) oraz we Wrocławiu (23.03).

Opis zespołów:
DOPELORD (stoner/doom metal):
To czciciele wolnych temp i dymu oraz niemalże klasycznego podejścia do gatunku, choć jednocześnie w swoim, niepodrabialnym stylu. Z powodzeniem jeżdżą po całej Europie i mają wyznawców na całym globie.

Linki:
www.dopelord.bandcamp.com
www.facebook.com/Dopelord666

SPACESLUG (stoner/doom metal):
To owszem, stoner-doom, ale z mocnymi psychodelicznymi odjazdami. Ich kolejne nagrania rozchodzą się w sieci jak ciepłe bułeczki, a łapki wyciągają po nich bookerzy z Europy i nie tylko.

Linki:
www.spaceslug.bandcamp.com
www.facebook.com/spaceslugband

WEEDPECKER (psychedelic stoner rock/metal):
podchodzi do sprawy jeszcze inaczej: więcej u nich psychodeli i narkotycznego relaksu. Znajdziecie u nich inspiracje latami 60-tymi, ale przetworzonymi przez współczesną stonerową estetykę. Muzyczny odpowiednik LSD.

Linki:
www.weedpecker.bandcamp.com
www.facebook.com/Weedpecker-349871488424872

MAJOR KONG (stoner/doom metal):
To natomiast instrumentalne trio, preferujące ultraciężkie riffy i science-fiction. Mają niebywałą umiejętność konstruowania fabuły i frapującej muzyki wyłącznie przy pomocy instrumentów. Koncertowali u boku m.in. Crowbar i Demonic Death Judge i żadnej z tych kapel nie ustępują ciężarem.

Linki:
www.majorkong.bandcamp.com
www.facebook.com/majorkong666