Winter’s Breath of Death: TRAUMA, FANTHRASH, TENEBRIS, R.O.D – 02.02.19 / Lublin

Druga edycja lubelskiego zimowego oddechu śmierci – „Winter’s Breath of Death” odbędzie się już na początku lutego w klubie Graffiti!

Już 2 lutego w Lublinie zaprezentuje się niezniszczalny i zarazem jeden z najlepszych death metalowych składów w Polsce – TRAUMA. Mocne podstawy pod ich występ da FANTHASH (thrash metal), który przybliży widowni materiał z nowej płyty, a także TENEBRIS (progressive metal), czyli wielce zasłużeni weterani czarujący elektryzującym, kosmicznym metalem.

Przed wymienioną trójką wystąpi jak zwykle wściekła i ostra jak brzytwa ekipa R.O.D (thrash metal).

TRAUMA / FANTHRASH / TENEBRIS / R.O.D

Kiedy: 02.02.19 (sobota);
Gdzie: Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13, Lublin);
Start imprezy: 19:00;
Bilety:  25 PLN (przedsprzedaż w klubie oraz Kulturomaniak (ul. Zana 19) / 30 PLN (na bramce w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/231601271096097/

 

Opis kapel:
TRAUMA:
Trauma, żywa legenda polskiej sceny death metalowej. Zespół, który swoją machinę oblężniczą uruchomił już w 1988 roku i od tamtej pory nieprzerwanie brnie do przodu, wydając regularnie płyty, które dowodzą siły ekipy z Elbląga.
Biografia:
Trauma to jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji death metalowych. Zaczęła funkcjonować pod koniec lat 80-tych jako Thanatos. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na Trauma i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż po dziś dzień. Na przestrzeni ponad dwóch dekad działalności Trauma wydała siedem studyjnych, pełnoczasowych płyt, jeden album koncertowy oraz album o charakterze retrospektywnym, na którym znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności. Na przestrzeni prawie 30 lat istnienia zespołu, Trauma zagrała mnóstwo koncertów u boku gwiazd metalu z całego świata. Koncertowała z powodzeniem na prestiżowych trasach koncertowych jak i festiwalach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Grała w wielkich halach koncertowych, jak i w małych klubach zbierając całymi latami doświadczenie i obycie scenicznie. Płyty zespołu recenzowane były przez najbardziej prestiżowe i uznane periodyki na świecie poświęcone muzyce metalowej. Videoklip „The Elegy for Doom” emitowany był wielokrotnie przez najbardziej znaną stację muzyczną na świecie MTV 2 w Stanach Zjednoczonych.

Trauma to grupa pasjonatów oddanych bez reszty muzyce i scenie ekstremalnej, którzy mimo tak wielu lat grania wciąż bawią się tym co robią i widać to bezapelacyjnie na ich koncertach. W czerwcu 2013 roku nakładem firmy Witching Hour prod. ukazał się ostatni (do tej pory) studyjny album zespołu „Karma Obscura”. Od początku grudnia 2013 roku, zespół rozpoczyna serie koncertów kontynuując w ten sposób promocje najnowszej płyty. W ramach „Karma Obscura Tour” grupa odwiedziła wiele miast polskich i zagranicznych, w międzyczasie grając m.in. na pierwszej edycji szczecińskiego Festiwalu Muzyki Ekstremalnej „Aaaarrrggghhh” u boku amerykańskiej legendy Obituary. Na początku kwietnia 2015 roku Trauma zagrała 2 koncerty w Norwegii w towarzystwie zespołów Iuna (nor) i Mental Disasters (nor), a 26 kwietnia 2015 ponownie wystąpiła w Szczecinie na festiwalu 5-lecie Stowarzyszenia Muzyki Extremalnej „Aaaaaaarrghh” w towarzystwie zespołów Behemoth, Masachist, Deivos etc.. W tym też roku światło dzienne ujrzał nowy materiał zespołu, jakim jest split vinylowy „Craving for…”, na którym znalazła się nowa wersja traumowego klasyka pod tym samym tytułem. 2016 rok przynosi wznowienie jakże ważnego debiutu zespołu z taśmy „Invisible Reality”, podobnie jak „Craving for…” wydanego przez Deformeathing production. Zespół promuje to wydawnictwo serią koncertów w ramach „Invisible Reality Tour”, które trwały do czerwca 2017 roku.
W sierpniu 2017 Trauma wystąpiła na prestiżowym festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie łódzkim pokazując znakomitą formę koncertową licznie zgromadzonej publiczności. W październiku 2017 dzięki Deformeathing prod. ukazała się na rynku kolejna reedycja, tym razem legendarnego, debiutanckiego albumu „Comedy is Over”. Jesienią 2017 roku zespół zagrał pierwszą część trasy promującej tą płytę i po nowym roku kontował promocyjna batalie na seri koncertów w całym kraju.
W obecnej chwili zespół kończy w studio prace nad nowym studyjnym albumem, który zamierza wydać w 2019 roku.

Linki:
https://traumadeath.bandcamp.com/
www.facebook.com/traumaofficialpage

FANTHRASH:
Zespół z Lublina, powstał w roku 1986 i działał aktywnie na scenie do roku 1992. Po długiej przerwie powrócił do czynnego grania w roku 2007. Wiosną 2010 ukazała się EP „Trauma Despotic”, która została wyprodukowana i wydana własnym sumptem przez zespół i była „nowym początkiem” i pierwszym krokiem do powrotu na scenę.
FANTHRASH w ustabilizowanym składzie, realizuje konsekwentnie własną wizję metalu, która w pełni została zaprezentowana na pierwszej dużej płycie „Duality Of Things”, która ukazała się w lipcu 2011 roku, nakładem brytyjskiej wytwórni RISING RECORDS.
FANTHRASH wiele koncertuje dzieląc scenę z takimi kapelami jak legenda metalu VOIVOD, INCANTATION a także HATE, TRAUMA, CHRIST AGONY, PARRICIDE, DEAD INFECTION, PANDEMONIUM, THY DISEASE, CORRUPTION, KAT, TURBO, KREON i wieloma innymi.
25 kwietnia 2013 roku ukazała się nowa EP „Apocalypse Cyanide”, która ugruntowała styl muzyczny, charakteryzujący obecną twórczość zespołu FANTHRASH. Obecnie zespół pracuje nad kolejną dużą płytą, która zostanie wydana w pierwszej połowie 2019r.

Linki:
http://www.facebook.com/fanthrash/
http://www.fanthrash.com/ 

TENEBRIS:
Powstało w 1991 r. po nagraniu dwóch dem Solitude i Mesmerized powstają płyty The Odious Progress, Only Fearless Dreams oraz mini album Catafalque wtedy to (1998) po raz pierwszy zmienia się skład i odtąd każda następna produkcja będzie nagrywana ze zmieniającymi się muzykami. W 1999 powstaje album bez perkusisty Leaving of distortion soul który przeleżał w szufladzie i został wydany dopiero w 2009r. W między czasie powstaje promo The Comet w 2002 potem nastepuje przerwa i od 2006 zespół wznawia działalność powstaje następne promo Melting w 2008 i kilka lat później w 2013 Audio Cave wydaje album Alpha Orionis. Od zespołu odchodzi Basista a perkusita oznajmia że musi zrobić sobie twórczą przerwę… Problemy ze składem przeciągają się i wreszcie w 2018 Tenebris nagrywa nastepny krótki cztero utworowy materiał. Legendarna ukazuje się pod szyldem Audio Anatomy jako split z niepublikowanymi utworami z Alpha Orionis.

Linki:
https://www.facebook.com/TenebrisAlpha/
http://tenebris.eu/

R.O.D:
W undergroundzie od 2005. Muzycznie – szybkie, krótkie i energiczne strzały prosto w ryj, bez groove’owej wazeliny. Promują swój drugi album z maja 2018 #SocietyKill.

Linki:
https://www.facebook.com/razorofdeath/
https://rodthrashcrew.bandcamp.com/album/societykill