Wszystko o zespołach na festiwalu Black Waves vol. III!

Tegoroczna edycja Black Waves Festival stoi pod znakiem różnorodności, bowiem już 13 października słuchacze w Jarocinie będą mieli okazje zatopić się chociażby w hipnotycznych dźwiękach FURII, cmentarnych opusach CEMETERY OF SCREAM, a nawet doznać zawrotów głowy w mosh’u na technicznej, death metalowej uczcie, którą na pewno zgotuje fanom BANISHER. Przeczytajcie co jeszcze was czeka!


Trzecia edycja oznacza sześć świetnych kapel, które usłyszycie na placu o wymownej nazwie – Festiwalu Muzyki Rockowej 1 (czyli przy JOK Jarocin).
Oto co czeka was na Black Waves vol. III w tym roku:

FURIA

Zespół, którego nazwa przywodzi obecnie na myśl jedno skojarzenie – „nekrofolk” ewoluował z black metalowej niszy w twór, który wymyka się wszelakich definicjom. Choć i fani odchodzą powoli od określania FURII mianem „black”, a nawet „metal”, to śląski zespół pokazał na swoim ostatnim albumie zatytułowanym „Księżyc Milczy Luty”, że muzyczne etykietki są im obce. Ich muzyka to eksperymentalna mieszanka okraszona niepokojącymi tekstami Nihila, które – jak sam autor stwierdził – zaczerpnięte są po prostu… z lasu. Jakkolwiek to brzmi, formacja konsekwentnie podbija gusta słuchaczy na całym świecie i z „polskiej ciekawostki” przeistoczyła się w uznaną muzyczną machinę, czego dowodzi ich angaż na największe alternatywne festiwale w Polsce i nie tylko.

CORRUPTION

Warszawski zespół także ewoluował na przestrzeni lat, by z mrocznego doom/death metalu przenieść się w rejony amerykańskiego stoner metalu. Jeżeli nie wiecie czego się po nich spodziewać, to przyjrzyjcie się tylko tytułom płyt, a wszystko się rozjaśni: „Pussyworld”, „Orgasmusica”, „Devil’s Share” czy „Spleen” to gwarancja szampańskiej zabawy w iście rock’n’rollowym stylu. Zespół z charyzmatycznym wokalistą, Piotrem „Aniołem” Wąciszem to bez wątpienia gwóźdź programu, który albo przybije was do butelki whisky, albo nie pozwoli wam odejść od sceny! Na Black Waves na pewno usłyszycie nowe kawałki pochodzące z EPki pt. „Ruin of a Man”, której premiera nastąpi 25 września br.

BANISHER

Powiedzieć na nich „szaleńcy” to jak nazwać Lucky Luke’a jednostrzałowcem. To co wyczynia na polskiej death metalowej scenie od 2005 roku BANISHER, wymaga zupełnie innego określenia, które znaczeniowo oscyluje pomiędzy „rzeźnią” a „rozku*wem”. Naszym ulubionym dziełem Rzeszowian jest debiutancki krążek o wielce wymownym tytule „Slaughterhouse”, na którym zespół ustalił, że… bez kawałka szkła w uchu nie ma dobrej zabawy. Jeśli jesteście fanami technicznego, eksperymentalnego death metalu to nie musicie wyjeżdżać z playlistą poza granice naszego kraju, wystarczy posłuchać sobie „Oniric Delusion”! Tę samą radę mamy dla was w kwestii festiwalowej – jeśli ominęły was sztuki OBSCURY czy GORGUTS to wpadajcie do Jarocina posłuchać rodzimego grania.

CEMETERY OF SCREAM

CEMETERY OF SCREAM to jeden z najbardziej zasłużonych formacji dla doom/gothic metalu w Polsce. Wierni tradycjom od 1993 roku, mając na koncie takie przełomowe dla polskiej sceny albumy jak „Melancholy” czy „Deeppression”, pojawią się w końcu na jarocińskim festiwalu by przenieść słuchaczy w melancholijny świat muzyki. Jest to o tyle wyjątkowa okazja, bowiem na 2018 rok zespół ma zaplanowane tylko dwa koncerty – właśnie na Black Waves Festival oraz miesiąc wcześniej w Warszawie na Into The Void II, co sprawia że koncert CoS to tzw. „must see”!

PLANET HELL oraz KULT MOGIŁ

Na koniec dwie polskie kapele o różnej długości stażu, ale z jednym celem – zmieść fanów z powierzchni ziemi. Co zresztą w przypadku PLANET HELL nabiera dosłownego znaczenia, bowiem teksty katowickiej formacja skupiają się wokół twórczości Stanisława Lema, a także kosmicznych wojaży. Z ich strony możecie spodziewać się pokaźnej dawki progresji na kanwie klasycznego death metalu.

KULT MOGIŁ to z kolei młoda death metalowa formacja, która w bardzo szybkim tempie osiągnęła stopień rozpoznawalności na polskiej scenie. Do Jarocina przyjadą z 1 demem, 1 studyjnym krążkiem oraz najnowszym wydawnictwem – EPką pt. „Portentaque”.

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/758263974370385/

Bilety:
sklep.blackwavesfest.pl